Doskonały wstęp w wiosenno-wielkanocny klimat…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
08/04/2019

…za sprawą spektaklu dla dzieci w wykonaniu aktorów teatru Studio Yapa.

W „Jaju, czyli wielkanocnym zamieszaniu”, przedstawieniu w ramach comiesięcznego cyklu Teatr Dzieciom, ukryto wiele zabawnych wierszyków, m. in. „Kaczkę dziwaczkę”, „Jajko”, czy „Kłamczuchę”, jednak wszystkie rozmowy skupiały się wokół wielkanocnych symboli –  króliczków, zajączków, a przede wszystkim jajek, które w formie kraszanek i pisanek także pojawiały się w poniedziałkowym spektaklu. Nie zabrakło również okazji do wspólnego pomalowania, według własnego pomysłu, jajeczka (styropianowego – gdyż inne raczej podczas tej  spontanicznej, artystycznej akcji miałyby marne szanse przetrwania), którą to sposobność dzieci z zapałem wykorzystały.

 

Wierzymy, że magiczny czas spędzony z aktorami teatru Studio Yapa wprowadził dzieci w klimat świątecznych zwyczajów i tradycji!

Już dziś zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym przedstawienie w ramach cyklu Teatr Dzieciom.  13 maja zobaczymy  spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu dobrze znanego naszym widzom Teatru Kultureska. Do zobaczenia!!!

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmCiSAkP [fot. Jarosław Karasiński]

 

Marta Tyrpa

(JK)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl