Dotarliśmy do mety

inna lokalizacja
19/09/2021

XVIII Bieg Skawiński oraz IX Bieg Skawiński na Rolkach już za nami! W niedzielę 19 września, po kilkukrotnej zmianie terminu spowodowanej pandemią, miłośnicy rolek i zapaleni biegacze nareszcie mogli stanąć na linii startu przy ul. Żwirki i Wigury.

Sportowe emocje przeżywaliśmy jednak już od godzin przedpołudniowych. O godzinie 11.15 na Skawińskich Błoniach wystartowali młodzi biegacze z przedszkoli i szkół podstawowych.

O 14.00 w liczącą 9 km trasę ze Skawiny do Radziszowa i z powrotem wyruszyło 92 rolkarzy. Na metę zlokalizowaną w Parku Miejskim jako pierwszy dotarł Paweł Ciężki z czasem 00:15:04. Wśród kobiet najszybsza okazała się Małgorzata Tokarz (czas: 00:16:12). Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Po zmaganiach rolkarzy przyszedł czas na biegaczy. Tym razem przy starcie zrobiło się tłoczniej, bo w Biegu Głównym na 10 km wzięło udział 434 sportowców z różnych krajów. Na pierwszym miejscu podium stanął pochodzący z Ukrainy Dmytro Didovodiuk, który pokonał trasę w 30 minut i 34 sekundy. Wśród damskiej części biegaczy, jako pierwsza linię mety przekroczyła, również pochodząca z Ukrainy, Olesia Didovodiuk z czasem: 00:35:25. Szczegółowe wyniki TUTAJ.

Na najlepszych biegaczy czekały nagrody finansowe oraz tradycyjne statuetki, wykonane specjalnie na tę okazję. Każdy z uczestników biegu rolkarskiego i głównego otrzymał również pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną oraz dyplom. Dodatkowo odbyło się losowanie, w którym głównymi nagrodami były dwa telewizory LED.

Jak zwykle emocji było co niemiara. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy się znowu podczas Górskiego Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany.

Fotorelację można obejrzeć TUTAJ.

Bieg Skawiński w relacji UKS Jedynki -> TU.

Organizatorami XVIII Biegu Skawińskiego był UKS „Jedynka” Skawina wraz ze współorganizatorami – Gminą Skawina, Szkołą Podstawową Nr 6 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Klubem Sportowym „Optima” Skawina oraz Klubem Sportowym Skawina Biega.

Zawody obsługiwała firma Datasport.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Skawina, Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Krakowskiego.

 

AZG

inna lokalizacja