Drugie spotkanie cyklu „Żyj świadomie” za nami!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
18/11/2019

Chociaż tak małe, odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu każdego ludzkiego organizmu.

Podczas dzisiejszego spotkania z cyklu „Żyj świadomie. Biologia życia” mieliśmy okazję przekonać się, jaki wpływ na kondycję naszego zdrowia i ciała mają mikro i makroskładniki. Nasza prelegentka, Pani Stanisława Kosińska (na co dzień można Ją spotkać w Sklepie Zielarsko – Medycznym „Zielarnia” w Skawinie), opisała znaczenie odpowiedniego poziomu poszczególnych pierwiastków i ich rolę w procesach życiowych. Ważna jest oczywiście równowaga, ani niedobór ani nadmiar nie jest korzystny.

W czasie prelekcji usłyszeliśmy o takich składnikach jak: wapń, chlor, magnez, fosfor, potas, sód, siarka, selen, krzem, jod. Powinniśmy każdy z nich dostarczać do organizmu, stosując zbilansowaną dietę. Nie zawsze jest to jednak możliwe, wtedy należy wprowadzić do diety dobrej jakości suplementy i poprzez ich działanie wyrównywać niedobory.

Cieszymy się, że była obecna z nami pomysłodawczyni cyklu i twórczyni autorskiego projektu „Żyj świadomie” – Pani Mirosława Ciarka – Golonka. Jest ona kopalnią wiedzy z zakresu medycyny zintegrowanej i swoimi cennymi wskazówkami wzbogaca każdy wykład. Warto wspomnieć, że każdy ma okazję, aby pogłębić wiedzę z zakresu tematów poruszanych na spotkaniach naszego prozdrowotnego cyklu „Żyj świadomie” – dzięki uprzejmości Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora „Seniorek” możecie Państwo korzystać z wypożyczalni książek z zakresu medycyny zintegrowanej, dostępnej w godzinach pracy Klubu.

Dzisiejsze spotkania zostało uatrakcyjnione poprzez losowanie upominków od Pani Stanisławy Kosińskiej oraz 2 seansów w komorze hiperbarycznej w Skawinie (www.biolifemedicine.com).

Dziękujemy za Państwa obecność i aktywność w czasie prelekcji. Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 20 stycznia 2020.

Anna Wrzoszczyk

(JK)

fot. Jarosław Karasiński

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl