Duet aktorski Maski – Matyldy i Michała – w dwóch odsłonach „Piaskownicy”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
Wola Radziszowska
11/12/2022

Końcem listopada w Pałacyku „Sokół” i w drugi weekend grudnia w Woli Radziszowskiej, można było zobaczyć spektakl „Piaskownica” Michała Walczaka z obsadą urzekającego duetu młodej MASKI – Matyldą Dudziak i Michałem Styrylskim.

Spektakl wyreżyserował Andrzej Morawa. Maska po raz drugi sięgnęła po dramat Michała Walczaka i po raz drugi w sztuce tego autora mogliśmy w obsadzie zobaczyć Michała Styrylskiego. Pierwszy raz za sprawą roli Konrada w „Polowaniu na łosia”. Doskonale w tym aktorskim duecie spisała się debiutująca w Masce  (choć  pierwsze aktorskie szlify zdobywała już w rodzimym Teatrze Wszystko Gra) – Matylda Dudziak.

Sztuka opowiada o parze trzydziestolatków, którzy już dawno powinni dorosnąć… ale ich wrażliwość, empatia, emocjonalność utknęła na poziomie piaskownicy. Obserwujemy w oprawie dziecięcych przepychanek walkę o skrawek piaskownicy i zabawki, widzimy niedojrzałych i nieumiejących nawiązać relacji korporacyjnych, młodych ludzi. Wciąż ich kontakty przeplata nieporadność komunikacyjna, dziecięcy egocentryzm i unikanie zobowiązań i odpowiedzialności. Rolę Protazka i Miłki wykreowali Michał i Matylda.

27 listopada spektakl zobaczyliśmy w sali teatralnej „Sokół”, była to pierwsza popremierowa odsłona. Premierę spektaklu mogliśmy zobaczyć w przededniu czerwcowego XVII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Natomiast 11 grudnia Maska wystąpiła gościnnie w Domu Ludowym w Woli Radziszowskiej w ramach projektu „CKiS na wynos” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sztukę po raz czwarty zaprezentujemy 15 stycznie, tym razem gościnnie wystąpimy w Sołectwie Grabie. Kto jeszcze nie miał okazji jej zobaczyć spektaklu, serdecznie zapraszamy!

 „Piaskownica” Michała Walczaka  Teatru MASKA
Reżyseria: Andrzej Morawa
Obsada: Miłka – Matylda Dudziak /debiut w Masce/
Protazek – Michał Styrylski
Ubranko Batmana dla naszej małpki – szydełkiem i sercem wydziergała Irena Chomin
Opieka artystyczna: Marta Tyrpa

fotogaleria z dnia 27 listopada, autorstwa Jarosłąwa Karasińskiego pod linkiem https://bit.ly/3PtvBbH

fotogaleria z dnia 11 grudnia, autorstwa Kazimierza Zajdy pod linkiem https://bit.ly/3hmx0V5

 

Marta Tyrpa

(KK)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl

Wola Radziszowska