Duże sukcesy sekcji tenisa stołowego!

inna lokalizacja
11/11/2022

11 listopada w Choczni odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Tenisie Stołowym. Biorąc udział w turnieju zawodnicy naszej sekcji sportowej uczcili Święto Niepodległości.

Zespół CKiS podczas rywalizacji pokazał się ze świetnej strony o czym świadczy aż 7 zdobytych medali – w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Kategorię żaczek zdominowały zdolne bliźniaczki Maja oraz Lena Baltaza. Tym razem siostrzany pojedynek wygrała Maja która zdobyła złoty medal, a Lenie przypadło srebro. Warto podkreślić, że dodatkowo swoje pierwsze oficjalne występy w kategorii żaków zanotowali nasi najmłodsi zawodnicy – Maciek Gielas oraz Filip Pajor. Chłopaki dzielnie walczyli ze starszymi kolegami zdobywając cenne doświadczenie. Przy tej okazji poznali także jak wyglądają turnieje tenisa stołowego oraz zmierzyli się z pierwszym meczowym stresem. Była to dla nich świetna lekcja przed kolejnymi sportowymi wyzwaniami.

W kategorii młodziczek na podium mieliśmy dwie reprezentantki CKiS Skawina. Na drugim stopniu znalazła się Natalia Skowrońska, a trzecie miejsce wywalczyła Oliwia Baltaza. W kategorii juniorek Skawinę reprezentowała z kolei Natalia Tuleja, która okazała się bezkonkurencyjna i tym samym zdobyła złoty medal.

Dodatkowo wszystkie dziewczęta zagrały w kategorii seniorek gdzie Natalia Tuleja zdobyła srebrny medal, a Natalia Skowrońska wywalczyła brąz po wewnętrznym, zaciętym 5-setowym boju z Oliwią Baltazą, która finalnie uplasowała się na 4 miejscu. Dla naszych zawodników te świetne występy to motywacja do dalszej ciężkiej pracy na treningach. Rewelacyjne wyniki to także duża satysfakcja oraz cenne wskazówki dla trenerów.

W najbliższych tygodniach czekają nas kolejne starty więc trzymajcie kciuki i wyczekujcie kolejnych dobrych wieści!

Szymon Toczony

(KK)

inna lokalizacja