DWIE PORY ARKTYKI – slajdowisko on-line

inna lokalizacja
22/05/2020

 

Zapraszamy na kolejne slajdowisko on-line z cyklu spotkań Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności, które zaprowadzi nas jeszcze dalej niż na Północ… Na Islandię i norweską wyspę Kvaloya zabierze nas Kamil Kozłowski.

 

 

 

„Kiedy do najbliższego sklepu masz 70 kilometrów – możesz być pewien, że twój znajomy, przejeżdżając obok, zatrzyma się, żeby zrobić ci zakupy. Ty wyciągniesz go z rowu, do którego wpadł podczas śnieżycy, a on przenocuje cię, kiedy ta sama śnieżyca uniemożliwi ci powrót do domu. Tak to już działa. Wieczna symbioza zarówno w relacjach międzyludzkich, jak i tych w przyrodzie. A z przyrodą na dalekiej Północy trzeba się pogodzić, bo to ona dyktuje warunki. Zimą daje się mocno we znaki, by latem przynieść chwilowe ukojenie.”

 

 

Kamil Kozłowski – z zawodu pilot wycieczek, przewodnik, trener personalny. Amator sportu i długich górskich trekkingów. Swoje podróże rozpoczął dekadę temu. Na początku jeżdżąc kilka lat „sprinterem” po Europie, z czasem ruszył w dalsze wyprawy po Azji, Afryce, Ameryce Południowej oraz Oceanii. Zima to jego pora roku. Ostatnie lata spędził eksplorując islandzkie lodowce oraz powożąc psimi zaprzęgami w Arktyce.

 

 

Zapraszamy w piątek 22 maja o godzinie 18.00 na relację na żywo na profilu CKiS LIVE.

Joanna Kurpiel

(AR)

fot. Kamil Kozłowski

 

inna lokalizacja