„Dwójka” jedzie na powiat do Krzeszowic!

inna lokalizacja
12/03/2019

Po zaciętej finałowej rozgrywce okolicznościowy puchar ufundowany przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, Panią Anitę Karczewską, trafił w ręce Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie. Zwycięzcę meczu SP 2 Skawina – SP 4 Skawina wyłonił tie-break, który zakończył się nie po myśli gospodarzy.

Eliminacje do Turnieju Mini Siatkówki Chłopców „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie” odbyły się w dwóch terminach: 6 i 7 marca, finały rozegrano 12 marca. Po raz kolejny CKiS zorganizowało Turniej na gościnnym terenie Szkoły Podstawowej nr 4  w Skawinie,  do której przybyło 6 szkolnych reprezentacji  czwórek siatkarskich: skawińskie „Dwójka” i „Jedynka”, Wielkie Drogi, Kopanka i Radziszów. Zespoły grały w dwóch grupach, A i B, systemem „każdy z każdym”.  Z Grupy A do finału dostały się szkoły: SP 1 Skawina i SP Kopanka, natomiast z Grupy B: SP 2 Skawina i SP 4 Skawina. Finały wyłoniły zwycięzców. O trzecie miejsce zagrały zespół SP 1 z ZPO Kopanka, a o pierwsze SP 4 zaciekle walczyła z SP 2. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2, zazdroszcząc koleżankom awansu do powiatu, również wywalczyli awans oraz złoty puchar dyrektora szkoły.

Za nami 10 meczy, podczas których mogliśmy oglądać różne oblicza walczących po obu stronach siatki zespołów. Bez względu na zajęte miejsce wszystkie startujące teamy chłopców wyróżniły się postawą fair play, zarówno na boisku jak i poza nim. Nierzadko też byliśmy świadkami tie-breaka, ponieważ siatkarze bardzo uważnie słuchali wskazówek swoich nauczycieli i starali się walczyć o każdą piłkę zaserwowaną przez rywali zza siatki.

Wyniki eliminacji w załączniku. Półfinały:
SP Kopanka – SP 4 Skawina 0 : 2;  SP 1 Skawina – SP2 Skawina 1 : 2
Mecz o miejsce III:
SP Kopanka – SP 1 Skawina  1 : 2
Mecz finałowy:
SP 2 Skawina – SP 4 Skawina  2 : 1

Wszystkie reprezentacje grające w finale otrzymały od Centrum Kultury i Sportu pamiątkowe dyplomy a srebrna ,,Czwórka”, brązowa „Jedynka” i czwarta ekipa z Kopanki  siatkarskie puchary. Ten największy i najbardziej wartościowy, bo złoty, odebrała z rąk Fundatorki najlepsza drużyna dzisiejszych potyczek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie. Pani Dyrektor ufundowała także złote, srebrne i brązowe medale dla zawodników szkół z miejsc I, II i III.

Najważniejsza nagroda indywidualna tj. tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju, głosami wszystkich opiekunów oraz sędziego turnieju powędrował wraz ze statuetką i dyplomem do Szymona Zwijacza, zawodnika Szkoły Podstawowej nr 2.

Gratulujemy!

Tabele eliminacji chłopców 2019

Galeria zdjęć do obejrzenia TU

 

Magdalena Pobożniak

(AR)

inna lokalizacja