Dziewięć miesięcy Gdzie Indziej

Pałacyk "Sokół"
Skawina
14/12/2018

W grudniu zabierzemy Państwa w egzotyczną podróż przez Australię i Południową Azję w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności, w której przewodnikami będą Patrycja i Łukasz Śledzieccy.

Patrycja Śledziecka de domo Polek – skawinianka, autostopowiczka, aktorka Teatru Maska. Uwielbia długie podróże, Marka Aureliusza oraz ziemniaki. Przemierza świat ze swoim ukulele w poszukiwaniu przygód i dzikich zwierząt.

Łukasz Śledziecki – antropolog, socjolog, pielgrzym, początkujący podróżnik. Wychowany w Warszawie, jednak najlepiej czuje się, gdy wyrusza „gdzie indziej”. W 2015 poszedł pieszo z Polski do Santiago de Compostela szlakiem świętego Jakuba. W wolnych chwilach biega za piłką i czyta książki.

Już trzy tygodnie po ślubie, który mieli przyjemność wziąć w Skawinie, wyruszyli w dziewięciomiesięczną podróż. Przemierzyli autostopem Australię, wspinali się na indonezyjskie wulkany i szukali dzikich zwierząt na Borneo. W Tajlandii i Indiach degustowali lokalne potrawy, zaś w Wietnamie raczyli się samogonem z karczocha. 269 dni z dala od domu, 10 krajów, tysiące przygód i jeden wypadek na motorze. Podczas spotkania opowiedzą o życiu w drodze, świadomym podróżowaniu oraz spotkaniu z nosaczami!

Wrażeniami z podróży dzielą się obficie na blogu www.gdzieindziej.euwww.instagram.com/gdzie_indziej/www.facebook.com/oligdzieindziej/

Zapraszamy w piątek, 14 grudnia, o godz. 18.00 do Pałacyku „Sokół”.

Wstęp wolny.

 

Joanna Kurpiel

(AR)

Zdjęcia: Patrycja i Łukasz Śledzieccy

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl