Egipt i Sudan – tego nie zobaczycie z biurem podróży

Pałacyk "Sokół"
Skawina
31/03/2023

W marcu zapraszamy Państwa w afrykańską podróż: do Egiptu i Sudanu, jakich nie zobaczycie z biurem podróży. Zamiast „all inclusive”, basenu i drinków z palemką będzie piach, sól i fenomenalna przyroda. Poprowadzą nas Ola i Bartek Drożdżal, autorzy bloga thevagabond.pl

OPIS SPOTKANIA:

W kwietniu 2021 roku zmęczeni natłokiem informacji i przytłoczeni pracą postanowiliśmy na chwilę urwać się od codziennych obowiązków i ruszyliśmy do Afryki.

Spędziliśmy tam równe dwa miesiące pełne przygód i szalonych zwrotów akcji:

– doświadczaliśmy niezwykłej serdeczności mieszkańców Sudanu i odkrywaliśmy nieoczywiste miejsca w Egipcie;
– łapaliśmy autostopa na Saharze w 40-stopniowym upale;
– jeździliśmy tuk-tukiem na polskich blachach po opuszczonym mieście portowym;
– byliśmy przemycani przez posterunki policyjne na Pustyni Arabskiej;
– kąpaliśmy się w basenach solnych w odizolowanej oazie, oddalonej o 50 km od Libii;
– spędziliśmy ponad tydzień pływając legendarną feluką po Nilu z prądem… i pod prąd!

Teraz, po powrocie, chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami z szerszą publicznością!

Nasza prezentacja to przeplatanka niesamowitych historii, zdjęć z podróży, ciekawostek na temat odwiedzonych krajów i informacji praktycznych, jak samodzielnie zorganizować wyprawę. Podczas spotkania nie tylko dzielimy się wiedzą podróżniczą, ale przede wszystkim pokazujemy, że przy odrobinie chęci spełnianie marzeń przestaje być niemożliwe. 

OLA I BARTEK DROŻDŻAL: Poznaliśmy się w podróży przez Azję. Tym, co nas połączyło, były nie tylko romantyczne zachody słońca, ale przede wszystkim syberyjski chłód, codzienne zwijanie mokrego namiotu i ciężkie plecaki. Nie nastrojowe knajpki i kolacje przy świecach (które oczywiście też lubimy!), ale kanapki z najgorszym na świecie mongolskim dżemem i popisowy obiad, składający się z fasoli z puszki połączonej z koncentratem pomidorowym. W tych niezbyt przyjaznych warunkach postanowiliśmy, że będziemy wspólnie podróżować po świecie. Tam, gdzie słońce, lazurowe morza i plaże z piaskiem o strukturze mąki, ale również pośród chłodu, nieprzyjaznych skał i wiecznych śniegów. I tak krok po kroku realizujemy nasz życiowy plan.

Zapraszamy na spotkanie w piątek 31 marca, o godzinie 18.00 do Pałacyku „Sokół”.

Wstęp wolny.

Joanna Kurpiel

KK

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl