EKONOLULU – 49. spektakl, który otworzył szósty sezon cyklu TEATR DZIECIOM!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
10/10/2022

W jeszcze ciepły i słoneczny październikowy poniedziałkowy wieczór spotkaliśmy się z dziećmi w sali teatralnej Pałacyku Sokół.  Otworzyliśmy szósty sezon cyklu TEATR Dzieciom. To już 49 spektakl, który mieliśmy okazję zobaczyć w ramach naszego teatralnego cyklu. Ten wyjątkowy sześcioletni, teatralny czas  zdążył na stałe wpisać się nie tylko w nasz kalendarz, ale i pamięć rodziców, którzy w ciemno w każdy drugi poniedziałek miesiąca mogą przyprowadzić swoje pociechy na spotkanie z przygodą i magią sceny.  To wyjątkowe spotkania nie tylko dla najmłodszych. To czas, kiedy świetnie bawią się także rodzice – spektakle pełne aluzji i dygresji do świata dorosłych, nie burzą zabawy dzieciom, a rodziców rozbawiają i mocniej angażują w historie barwnie opowiadane ze sceny.

Na rozpoczęcie szóstego sezonu zaprosiliśmy znany już naszej Publiczności Teatr Kultureska z Krakowa. Spotkanie z nim gwarantuje godzinną wyprawę do świata, z którego dzieci szybko nie chcą wyjść; świata przepełnionego tańcem, muzyką, wspólnym śpiewem, a co najważniejsze – śmiechem, który zawsze skradnie wszystkie serca widzów.

Pierwszym spektaklem otwierającym szósty sezon było „Ekonolulu” – interaktywne przedstawienie o mile podanej tematyce ekologicznej. Trzy bociany Bolek, Bożenka i Basia zamarzyli o podróży do ekologicznej krainy, dalekiej od smogu, zanieczyszczeń i śmieci. Bocian Bolek marzył by trenować „bolet”, ale niestety plastikowe słomki wykrzywiły jego długie nogi i piruecik wychodzi mu jak kotlecik (mimo wszystko uroczo), stąd pozostaje mu wylegiwać się na trawce i zbijać bączki do radosnego słoneczka; Bocian Bożenka marzył o ekologicznych, cichych i elektrycznych samochodach, a Bocian Basia nie mógł się doczekać, kiedy zmieni się w Księżniczkę. Choć uzmysławiano Basi, że bocian mimo zjadania żab, które zmieniają się w księciów czy księżniczki,  automatycznie stanu bocianiego nie zmieni. Ale czy na pewno? Nasze boćki niewątpliwie zabrały nas w cudowną powietrzną podróż, w której przeżyliśmy super przygodę i zgodnie stwierdzono, że wszędzie może być zielono, pięknie i ekologicznie – ale to czy tak będzie, zależy wyłącznie od nas samych.

Na kolejne spotkanie Teatru Dzieciom, zapraszamy 14 listopada o godz. 17.30 na spektakl  „Tiki Rafa na Końcu Świata” w wykonaniu Teatru BAJADERKA. Będzie to pełna przygód morska opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! Do zobaczenia!

Bilety w cenie:

Bilet ulgowy (dzieci od 2. roku życia) – 20 zł od osoby,
Bilet normalny (dorośli) – 25 zł od osoby,

1)      w Kasie Głównej CKiS (Basen Camena – 1 piętro) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 (płatność kartą lub gotówką),
2)      w Kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 15:00 do 21:30 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
3)      w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność gotówką lub voucherem)

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje możliwość zakupu jednego biletu ulgowego dla osoby pełnoletniej, sprawującej opiekę nad małoletnimi uczestnikami.

Zapraszamy do kolorowego świata Teatru Dzieciom!

Fotogaleria ze spektaklu: https://flic.kr/s/aHBqjAaxNp fot. Jarosław Karasiński

 

Marta Tyrpa

(JK)

 

 

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl