Eliminacje gminne 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – podsumowanie i wyniki

Pałacyk "Sokół"
Skawina
29/03/2021

30/04/2021

W piątek, 26 marca w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”, inaczej niż zwykle, wysłuchano uczestników gminnych eliminacji 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wszystkim dobrze znana sytuacja wymusiła zmianę formuły przesłuchań. Oceny dokonywano na podstawie nadesłanych materiałów filmowych. Jury wysłuchało 24 prezentacji. Wykonawcy – podopieczni z 6 szkół Miasta i Gminy Skawina i jednej instytucji kultury, zaprezentowali się na ekranie za sprawą nadesłanych materiałów filmowych. Obradom Jury przewodniczył Jan Mancewicz, aktor scen krakowskich; m.in. Teatru MUMERUS, Barakah, czy Proscenium.

Formuła konkursu uwzględnia prezentację w ramach czterech turniejów: Turnieju Recytatorskiego, Wywiedzione ze Słowa, Poezji Śpiewanej i Jednego Aktora. Nasi uczestnicy przygotowali wystąpienia w ramach 3 pierwszych kategorii. Jak zawsze największą popularnością cieszył się Turniej Recytatorski (uwzględnia jeszcze podział na pięć kategorii wiekowych); sześć osób wybrało kategorię Poezji Śpiewanej, a jedna Wywiedzione ze Słowa.

Cieszymy się, że mimo ograniczeń udało nam się pokonać wszelkie przeszkody. Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom, że się nie poddali i mimo trudu wynikającego z pracy on-line,  przygotowali i nagrali swoje prezentacje. Dzięki Wam gminne eliminacje 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego są za już nami! Gratulujemy laureatom sukcesu i awansu do kolejnego etapu, a tym, których w tym roku nie wyróżniono – nie martwcie się, eliminacje przyszłoroczne już czekają. Wyciągnijcie wnioski, pracujcie wytrwale – a trud zostanie zwieńczony sukcesem. Powodzenia i do zobaczenia podczas eliminacji 67. OKR!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami eliminacji gminnych 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego https://bit.ly/3w51b5s

 

Marta Tyrpa

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl