Ferie z Centrum 2023

różne lokalizacje
30/01/2023

10/02/2023

Z myślą o zbliżających się feriach, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek dla dzieci ze szkół podstawowych (w wieku od 7 lat, tj. urodzonych nie później niż w 2015 roku).

W tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem „Ferie z Centrum 2023” proponujemy dziesięć wycieczek w ciekawe, rozrywkowe, kulturalne i sportowe miejsca, dzięki którym zostaniemy m.in.: odkrywcami światła i ciemności, zaszalejemy na łyżwach i torach saneczkowych, będziemy wspinać się wysoko na ściankach i rzucać kulą od kręgli. Nie pozwolimy Wam się nudzić w ten wolny od zajęć szkolnych czas.

Zapisy od 4 stycznia (środa) od godz. 9.00, poprzez formularz on-line dostępny pod artykułem (ZAPISZ SIĘ).

 

PROGRAM FERII Z CENTRUM 2023

30 stycznia (poniedziałek)
Muzeum Elektroniki oraz Żywe Muzeum Obwarzanka
Cena: 75 zł
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, warsztaty, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 09.20, planowana godzina powrotu: ok godz. 15.30
W programie: Historia gier video oraz warsztaty pieczenia obwarzanków.

W Muzeum Elektroniki poznamy historię początków gier wideo połączoną z demonstracją dawnych konsol i urządzeń związanych z graniem, m.in.: pierwsza gra video, konsole od Nintendo, Sega, Atari i inne. Będzie to niewątpliwie dla dzieci zaskakująca konfrontacja z technologią nieznanej im przeszłości a współczesnymi możliwościami, zamkniętymi w niewielkiej komórce. Będą miały możliwość zagrać na 40 stanowiskach z retro-grami oraz wziąć udział w mini turnieju na najstarszej grze w muzeum. W Muzeum znajduje się stała ekspozycja retro elektroniki z 40 stanowiskami do grania w klasyczne gry na różnorodnych konsolach produkcji Atari, Sega i innych. Można tu uruchomić gramofon, magnetofon szpulowy, napisać tekst na elektronicznej maszynie do pisania czy zobaczyć starą bajkę na 8mm taśmie filmowej!

Po zajęciach umysłowo-zręcznościowych sprawdzimy swoje umiejętności kucharskie w Żywym Muzeum Obwarzanka. Obwarzanek krakowski jest niewątpliwie najsmaczniejszym symbolem miasta. Sprzedawany codziennie w ponad 150 tysiącach sztuk, może poszczycić się ponad 600-letnią tradycją oraz unijnym znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne, co podkreśla jego znaczenie dla kulinarnego dziedzictwa Krakowa. Żywe Muzeum Obwarzanka to miejsce nie mające swojej analogii w Krakowie. Misja muzeum to interaktywne przedstawienie historii i tradycji wypieku obwarzanka. Dowiedzcie się, która królowa się nim zajadała i dlaczego nie należy mylić go z preclem. Odkryjcie wszystkie jego tajemnice i poznajcie unikatowy proces jego produkcji. Po zakończeniu pokazu każdy wyjdzie z głową pełną wiedzy, trzymając w ręku własnoręcznie wykonanego obwarzanka.

31 stycznia (wtorek)
Wycieczka do GoKidz oraz Parku Trampolin GoJump [Aktualizacja z dn. 09.01.2023: BRAK MIEJSC]
Cena: 75 zł
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, instruktora, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 09.20, planowana godzina powrotu: ok. godz. 14.20
W programie: 1-godzinna zabawa w GoKidz, warsztaty edukacyjne „Sekretne życie ziemi” i 1-godzinny trening w Parku Trampolin GoJump.

Park GoKidz to największy i najbardziej innowacyjny park rozrywki dla dzieci w Krakowie. 2000 m², pełnych gry, radości, super zabawy! W GoKidz uczestnicy ćwiczą swoje moce na wystrzałowych atrakcjach. To jedyny taki park rozrywki w Polsce, który oprócz atrakcji posiada również system gry, która pozwala dzieciom zdobywać nowe poziomy i różnorodne nagrody!
Park Trampolin GOJump w Krakowie to aż 2000 m² wyskokowych wrażeń. Bez względu na to, czy preferujemy skoki w powietrzu, ćwiczenie równowagi czy zjazdy ze zjeżdżalni – wszyscy znajdziemy tutaj coś dla siebie. Wśród licznych atrakcji tego miejsca znajdziemy między innymi: arenę do gry w zbijaka, salon gier, zjeżdżalnie pontonowe, baseny z gąbkami i przede wszystkim areny z trampolinami.

Oprócz intensywnego treningu w obu parkach będziemy mieli szansę odpocząć fizycznie i pogimnastykować trochę nasze umysły w ramach warsztatów edukacyjnych „Sekretne życie Ziemi”, podczas których zastanowimy się, dlaczego wybuchają wulkany i jak powstają tornada i trzęsienia Ziemi. Młodzi naukowcy poznają ziemskie żywioły oraz zastanowią się, jak mogą pomóc Błękitnej Planecie.

UWAGA! W parkach obowiązuje strój sportowy, bluzka z długimi rękawami i spodnie z długimi nogawkami oraz specjalne skarpetki. Prosimy o zabranie skarpetek we własnym zakresie lub zaopatrzenie dzieci w 7 zł, w celu ich indywidualnego zakupienia.
Prosimy o dostarczenie uzupełnionych dwóch zgód na korzystanie z atrakcji Parków (zgody do pobrania na dole strony).

1 lutego (środa)
SNOWTUBING w ZADZIAŁ (SKI) [Aktualizacja z dn. 09.01.2023: BRAK MIEJSC]
Cena: 100 zł
Cena wyjazdu obejmuje: karnet wstępu, wypożyczenie pontonów, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 07.40, planowana godzina powrotu: ok. 16.40
W programie: 4 godziny snowtubingu i zjazdów na sankach. 

Wyciąg narciarski „ZADZIAŁ” to idealne miejsce na spokojny, rodzinny wypoczynek. To także doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą uciec od tłoku i zgiełku panującego na dużych stacjach narciarskich. Ośrodek jest kameralny, co sprawia, że można poczuć na nim prawdziwą, rodzinną atmosferę a dodatkowo posiada wszystko, co konieczne, by w pełni cieszyć się zimowym wypoczynkiem. Ponadto z górnej stacji wyciągu można podziwiać całą panoramę Tatr, Babią Górę, Pasmo Gorców, a nocą oświetlone serce Podhala – Nowy Targ. W takiej scenerii zapraszamy do aktywności na śnieżnych pontonach (Snowtubing), sankach i jabłuszkach – wszystko poprzedzone rozgrzewką sportową na stoku.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w prowiant. Na miejscu będzie możliwość zakupienia ciepłego posiłku i napoju. Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą sprzęt do zjazdów (raczej małych rozmiarów)  typu ślizgi, jabłuszka, sanki. Obowiązuje ubranie zimowe, nieprzemakalne, stosowne do zabaw na śniegu.

2 lutego (czwartek)
Wycieczka do „PRZEWROTKI” +  warsztaty robienia pizzy w DaGrasso
Cena: 95 zł
Cena obejmuje: zajęcia jazdy na wrotkach pod opieką instruktorów, bilety wstępu, wypożyczenie sprzętu (wrotki, kaski, ochraniacze), warsztaty „Mały Kucharz” oraz transport, opiekę i ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 7.40, planowana godzina powrotu: ok. 14.15 (odbiór dzieci z Pizzerii DaGrasso w Galerii Skawina)
W programie: 2 godziny nauki i zabawy na wrotkach oraz warsztaty pieczenia pizzy pn. „Mały Kucharz” i posiłek (własnoręcznie wykonana pizza + napój do wyboru).

„Przewrotki” to pierwsza w Małopolsce wrotkarnia stworzona z myślą o początkujących, jak i zaawansowanych uczestnikach. Twórcy tego miejsca mają misję pokazania dzieciom, że „nasze” zabawy z dzieciństwa nie zestarzały się i potrafią być alternatywą dla gier komputerowych. To będzie szalona lekcja i zabawa w jednym. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, posiadających licencję Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.
Dopełnieniem dwugodzinnej jazdy na wrotkach będzie wizyta w lokalnej pizzerii, by pod okiem specjalistów stworzyć własną, niepowtarzalną pizzę. Jeśli chcesz poznać tradycyjne receptury robienia pizzy, nauczyć się wyrabiać w domu ciasto i przygotowywać aromatyczny sos pomidorowy, odpowiednio dobierać oraz łączyć składniki, a przede wszystkim spróbować swoich sił wypiekając pizzę w profesjonalnym piecu – to właśnie to czeka Cię na warsztatach „Mały kucharz”.

UWAGA! W „Przewrotkach” obowiązuje strój sportowy: bluzka z długimi rękawami i spodnie z długimi nogawkami.

3 lutego (piątek)
Seans filmowy w Cinema City
, rywalizacja w Kręgielni, dodatkowo przystanek w McDonald’s [Aktualizacja z dn. 04.01.2023: BRAK MIEJSC]
Cena: 85 zł*
*Cena nie obejmuje wizyty w McDonald’s
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.40, planowana godzina powrotu: ok. 17.15
Cena obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.
W programie: seans filmowy, wizyta w McDonald’s, turniej bowlingowy w kręgielni.

Wycieczka do kina Cinema City w Krakowie zawsze cieszy się popularnością, ponieważ w grupie ogląda się najlepiej! Tytuł, który będziemy mogli zobaczyć, na razie pozostaje tajemnicą. Następnie udamy się do Kręgielni, by zająć wszystkie tory na 2 godziny wspaniałej zabawy. Sześć doskonale przygotowanych torów, różne rozmiary kul, ekrany, na których na bieżąco można śledzić wyniki gry, rozrywkowa muzyka oraz komfortowe loże gwarantują świetną zabawę zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów! Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać każdy. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są Twoje rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra.

6 lutego (poniedziałek)
Wycieczka do Centrum Światła i Ciemności WOMAI
Cena: 95 zł
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8.20, planowana godzina powrotu: 14.00
W programie: zwiedzanie wystawy „W stronę światła” oraz wystawy „W stronę ciemności” (dla starszych), warsztaty „Zobacz dotykiem” (dla młodszych)

WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów to wyjątkowe miejsce, które łączy dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności, tworzą je niewidomi bohaterowie i naukowcy. Emocje i wiedza wytworzone na wystawach są autentyczne i osobiste. Misją Centrum jest edukacja oraz uświadamianie społeczeństwa o wartości osób niewidomych. WOMAI to nie tylko Centrum Nauki i Zmysłów, to także „świat wszystkich moich inspiracji” (World Of My All Inspirations): inspirowanie ludzi do odkrywania niesamowitych zjawisk, edukowanie szczególnie najmłodszych i pokazywanie, jak ważna jest akceptacja różnorodności. Na wystawie ,,w stronę światła” zgłębimy zagadnienia z wielu dziedzin nauk, a wybierając ścieżkę ,,w stronę ciemności” poznamy świat osób niewidomych i rozwiniemy swoją empatię. 

Na „jasnej ścieżce” poruszymy tematy m.in.: zjawiska luminescencji, efektu kolorowego cienia, modelowania rzeźb terenu za pomocą map hipsometrycznych, lustra weneckiego, światła i dźwięku. Na wystawie ,,w stronę ciemności” zgasną całkowicie światła, a my damy się wprowadzić do królestwa zmysłów. W bezwzględnym mroku spróbujemy poznać świat z perspektywy osoby niewidomej, wykreujemy w wyobraźni obraz tego, co niewidoczne, ale co możemy usłyszeć, dotknąć, a nawet poczuć. Przygotowaliśmy dla Was propozycję wyjątkowych warsztatów sensorycznych „zobacz dotykiem”, podczas których poruszamy temat funkcjonowania osób niewidomych. Całe spotkanie jest prowadzone przez osobę niewidomą. Specyfika zajęć i różnorodność materiałów pozwoli poprawić sensorykę uczestników i pobudzi zmysły. Dzięki atrakcyjnym w dotyku materiałom plastycznym stworzymy ciekawe, a co ważniejsze czytelne dla osób niewidomych prace. Uczestnicy będą mieli okazję podpisać je w alfabecie Braille’a.

7 lutego (wtorek)
Warsztaty pieczenia pizzy w Da Grasso i wycieczka do „Ale Klocki” [Aktualizacja z dn. 09.01.2023: BRAK MIEJSC]
Cena: 95 zł
Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, warsztaty „Mały Kucharz” i posiłek (własnoręcznie wykonana pizza + napój do wyboru), transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.40, planowana godzina powrotu: ok. godz. 16.00
W programie: warsztaty pieczenia pizzy „Mały Kucharz” oraz warsztaty kreatywne w Edukacyjnej Sali Zabaw „Ale klocki”.

Jeśli chcesz poznać tradycyjne receptury robienia pizzy, nauczyć się wyrabiać w domu ciasto i przygotowywać aromatyczny sos pomidorowy, odpowiednio dobierać oraz łączyć składniki, a przede wszystkim spróbować swoich sił wypiekając pizzę w profesjonalnym piecu, to właśnie to czeka Cię na warsztatach “Mały kucharz”.

Najedzeni do syta zawitamy do największej w Polsce Sali Zabaw z klockami LEGO, gdzie weźmiemy udział w  kreatywnych warsztatach dla dzieci. Skorzystamy ze 120 minut wyśmienitej zabawy z animacją tematyczną, w ramach której odbędą się gry i zabawy wspólne oraz zabawa swobodna (składanie zestawów, budowanie własne), a przerwie posilimy się świeżo prażonym popcornem.

8 lutego (środa)
Zimowe szaleństwo w Czarnym Groniu
Cena: 90 zł
Cena wyjazdu obejmuje: 2-godzinny karnet na Polanę Aktywnego Pingwina, bilet na lodowisko, wypożyczenie łyżew, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.10, planowana godzina powrotu: ok. godz. 15.00
W programie: saneczkowe szaleństwo na Polanie Aktywnego Pingwina (2 h) oraz wizyta na lodowisku (1 h).

Nieraz przekonaliśmy się, że Czarny Groń oferuje atrakcje o każdej porze roku. Tym razem zawitamy tam zimą, odwiedzając Polanę Aktywnego Pingwina, by oddać się zimowemu szaleństwu na jabłuszkach, ślizgach czy sankach. W drugiej części pobytu spędzimy czas na lodowisku, próbując ślizgać się i wycinać piruety… albo po prostu miło spędzić czas. Dla dzieci, które niezbyt pewnie czują się na lodzie, istnieje możliwość wypożyczenia dużych pingwinów (we własnym zakresie), które znacząco zwiększą ich bezpieczeństwo.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w prowiant oraz zabranie sprzętu do zjazdów (raczej małych rozmiarów) typu: jabłuszka, ślizgi, sanki. Zalecamy także zabranie własnego kasku (tym, którzy nie będą go posiadać, wypożyczymy). Obowiązuje ubranie zimowe, nieprzemakalne, stosowne do zabaw na śniegu.

9 lutego (czwartek)
Lodowisko Kraków Ice Park + przystanek w McDonald’s
Cena: 65 zł*
*Cena nie obejmuje wizyty w McDonald’s
Cena wyjazdu obejmuje: bilet wstępu na lodowisko, wypożyczenie sprzętu (łyżwy, kask, ochraniacze), transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.10, planowana godzina powrotu: ok. godz. 15.00
W programie: jazda na łyżwach (90 minut) w tym instruktaż pod okiem fachowca.

W ramach wycieczki odwiedzimy największe w Polsce rekreacyjne lodowisko pod gołym niebem, tj. Kraków Ice Park, podzielone na trzy strefy: dużą taflę o powierzchni 1200 m2, alejkę lodową o długości 360 m, wijącą się między drzewami Parku Jordana oraz taflę dla dzieci o powierzchni 400 m2. Pod czujnym okiem instruktora oddamy się świetnej zabawie na lodowej tafli. By zregenerować zasoby energii, w drodze powrotnej posilimy się w popularnej restauracji uwielbianej przez dzieci.

UWAGA! Obowiązuje ubranie zimowe, nieprzemakalne, stosowne do zabaw na śniegu. Zalecamy także zabranie własnego kasku (tym, którzy nie będą go posiadać, wypożyczymy).

10 lutego (piątek)
Centrum Wspinaczkowe Reni Sport [Aktualizacja z dn. 09.01.2023: BRAK MIEJSC]
Cena: 75 zł
Cena wyjazdu obejmuje: bilet wstępu, szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, wypożyczenie sprzętu, transport, opiekę, ubezpieczenie.
Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.00, planowana godzina powrotu: ok. godz. 12.45
W programie: 2 godziny wspinaczki po ściankach o różnych stopniach trudności, pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów.

Ideą działalności Centrum Wspinaczkowego jest promowanie wspinaczki wśród możliwie najszerszego grona osób. Celem i ambicją instruktorów jest udowodnienie, że w sporcie tym można czerpać przyjemność i satysfakcję w każdym wieku. Wspinaczka jest niezwykłym sportem, płynnie łączącym w sobie bardzo odległe z pozoru dziedziny aktywności: począwszy od tańca i kulturystyki, na turystyce i obcowaniu z naturą kończąc. Różnorodność ścianek wspinaczkowych, o różnych stopniach trudności sprawia, że każdy znajdzie na nich swoje miejsce… my sprawdzimy to osobiście.

UWAGA! Należy zabrać ze sobą strój sportowy oraz obuwie zamienne sportowe.
Prosimy o dostarczenie uzupełnionej zgody na korzystanie z atrakcji Centrum (zgoda do pobrania na dole strony).

Zasady zapisu na Ferie z Centrum 2023 (wyciąg z Regulaminu)

    1. Organizatorem zajęć i wycieczek w ramach oferty Ferie z Centrum 2023 jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
    2. Zapisy odbywają się wyłącznie przez formularz on-line (link pod artykułem ZAPISZ SIĘ) aktywny od 4 stycznia 2023, od godz. 9.00.
    3. Po otrzymaniu maila potwierdzającego rejestrację uczestnika, na adres e-mail: zapisy@ckis.pl należy przesłać wymagane przez CKiS wypełnione i podpisane zgody i oświadczenia (Oświadczenia i zgody – Ferie z Centrum 2023 oraz wymagane przez organizatorów atrakcji, tj. Go Jump/GoKidz – pliki do pobrania znajdują się pod artykułem) a ich oryginały dostarczyć bezpośrednio do CKiS (skrzynki zewnętrzne przy budynkach: Basenu Camena, Pałacyku Sokół).
    4. Potwierdzeniem rejestracji jest dokonanie wpłaty w terminie do 3 dni od daty potwierdzenia udziału dziecka w wycieczkach przez pracownika DRPK CKiS (potwierdzenie mailowe). Płatności należy realizować przelewem na konto CKiS: Bank Spółdzielczy w Skawinie 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, w tytule wpisując: „Ferie z Centrum” oraz wskazując imię i nazwisko uczestnika (uczestników) oraz terminy zarezerwowanych wycieczek. Za datę uiszczenia opłaty przyjmuje się datę wpływu należności na konto CKiS.
    5. Zniżki dla rodzeństw biorących udział w jednej wycieczce: pierwsze dziecko obowiązuje pełna płatność, drugie i kolejne dzieci obowiązuje zniżka – 10 zł od ceny podstawowej.

Informacji udziela: Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, e-mail zapisy@ckis.pl.

Zasady organizacyjne zawarte są w Regulaminie organizacji oferty „Ferie z Centrum 2023”.

Regulamin organizacji oferty – Ferie z Centrum 2023

Zgody i upoważnienia – Ferie z Centrum 2023

Zgoda-rodzica-GoKidz

Zgoda-rodzica-GoJump-Kraków2

Zgoda-rodzica-ReniSport

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.

różne lokalizacje