„FUSION” – wernisaż wystawy prac Katarzyny Palety

Pałacyk "Sokół"
Skawina
07/10/2022

30/10/2022

Do końca września w kawiarni Pałacyku „Sokół” można oglądać abstrakcyjne obrazy wykonane przez Grzegorza Skowronka. A już niebawem pojawi się kolejna wystawa,  interesujących i kobiecych prac Katarzyny Palety. Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy już  7 października o godz. 18:00.

Obrazy prezentowane na wystawie pochodzą z cyklu „Fusion”. Barwne, oryginalne i zmysłowe prace wprowadzą nas w klimat kobiecości, lekkości i gracji.  Jak mówi artystka: „Te obrazy, to wynik połączenia dwóch całkowicie odmiennych technik. Akrylowy pouring, który powstaje całkowicie przypadkowo, jako pozorny chaos kształtów i kolorów, tworząc niesamowite struktury, przywodzące na myśl organiczny mikrokosmos; Ja wydobywam z nich „duszę” ubierając je w kobiece piękno, emocje i uczucia”.

 

Katarzyna Paleta – Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Tworzy animacje, grafiki, motywy malarskie dla Krakowskich firm. Projektuje i wykonuje ilustracje do książek dla dzieci, bajek, legend polskich, podręczników. Tworzy również animacje do edukacyjnych programów komputerowych dla wydawnictw. Pracowała jako konserwator elementów zabytkowego ołtarza w Trzemeśni. Malarstwem sztalugowym zajmuję się od 20 lat – głównie olejnym, akwarelą, malowaniem na szkle. Lubi nowe wyzwania, poznawanie różnych technik malarskich, fotografię i projektowanie graficzne.

 

Wystawę będzie można zwiedzać do 30 listopada w galerii Pałacyku „Sokół” (kawiarnia) w godzinach otwarcia kawiarni. Zapraszamy!

 

Agnieszka Kupczyk

(AZG)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl