Gitarowe zakończenie sezonu

Pałacyk "Sokół"
Skawina
05/06/2023

W poniedziałek 5 czerwca w Pałacyku „Sokół” odbył się koncert członków sekcji Nauki gry na gitarze. Scena wypełniła się młodymi ludźmi, a każdy z nich dzierżył w dłoniach swoją gitarę: klasyczną lub elektryczną. Pani Ewa Przebinda, kierownik Działu Realizacji Projektów Kultury, podsumowała na wstępie mijający sezon artystyczny 2022/2023 dla sekcji, pracującej pod kierunkiem Marcina Kruczka – nie tylko zdolnego instruktora, ale i aktywnego muzyka zespołu Polish Floyd. Pan Marcin rozpoczął koncert przedstawiając swoich podopiecznych, podsumowując ich postępy oraz omawiając pokrótce program przygotowany przez każdego z młodych artystów. Wśród grających znalazły się osoby, które po raz pierwszy miały możliwość  wystąpić na scenie przed tak wspaniałą publicznością, jak i takie, dla których scena była dobrze znana.

Program koncertu był tak skonstruowany, aby zebrani, słuchając uczestników początkujących czy zaawansowanych w umiejętnościach gry na gitarze, mogli poznać każdy z etapów kształcenia tej wcale niełatwej sztuki instrumentalnej. Wśród granych utworów pojawiły się m.in. hity na gitarę elektryczną: „I remember You” – zespołu SkidRow w wykonaniu Karoliny Lupy i Mariki Jaworskiej czy „Electric Gypsy” Andy Timmonsa w wykonaniu Jana Kopieć. Trzeba zaznaczyć, że Karolina i Marika to pierwsze adeptki gry na gitarze elektrycznej naszej sekcji. Wszyscy uczestnicy razem wykonali wspólnie na finał utwór Pink Floyd „Another Brick in the Wall”.

Każdy z uczestników zagrał  brawurowo, a gorący aplauz publiczności świadczył o docenieniu nie tylko grających młodych, utalentowanych muzyków, ale również samego instruktora. Koncert zakończyło wręczenie dyplomów i drobnych upominków.

Kolejny etap nauki dobiegł końca. Nadszedł czas na odpoczynek i doładowanie baterii.

Do zobaczenia po wakacjach!

Fotogaleria z koncertu  – Jarosław Karasiński oraz nagranie z koncertu.

Monika Fliszewska

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl