Gracz roku ICO…

inna lokalizacja
12/02/2024

OSKAR SONIK Junior sekcji crossmintona CKiS Skawina w trójce pretendentów do tytułu „ICO JUNIOR PLAYER OF THE YEAR 2023 (male)”.

Nominacje na NAJLEPSZEGO GRACZA roku 2023 ogłosiła Międzynarodowa Organizacja Crossmintona. Z każdej kategorii wiekowej: Junior, Open i Senior zostało nominowanych po 3 graczy. Nasz zawodnik został wybrany spośród wszystkich juniorów, grających na świecie (!). W swojej kategorii znalazł się obok starszych od siebie: Czecha – Matej Krupička i Słowaka – Viliam KOPILEC. O tym, kto otrzyma zaszczytny tytuł i nagrodę zadecydowało siedmiu członków Komitetu Nagród Gracza Roku ICO: Lidia Bomirska, Karoly Vincze, Patrick Schüsseler, Yoko Koizumi, Matjaž Šušteršič, Vladimir Pjecha i Boris Jerković. Wyniki wszystkich 3 kategorii przedstawiamy poniżej:

ICO PLAYER OF THE YEAR 2023 (kobieta)

Yurina ABE 🇯🇵

ICO PLAYER OF THE YEAR 2023 (mężczyzna)

Akihiko NISHIMURA 🇯🇵

ICO JUNIOR PLAYER OF THE YEAR 2023 (kobieta)

Agate Kristiana SPARE 🇱🇻

ICO JUNIOR PLAYER OF THE YEAR 2023 (mężczyzna)

Viliam KOPILEC 🇸🇰

ICO SENIOR PLAYER OF THE YEAR 2023 (kobieta)

Santa PAEGLE 🇱🇻

ICO ZAWODNIK SENIOR ROKU 2023 (mężczyzna)

Patrick SCHÜSSELER 🇩🇪

Tym razem tytuł zawodnika roku powędrował do Viliama Kopilca ze Słowacji, ale jesteśmy pewni, że Oskar nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i dołączamy się do słów trenerów Gabi i Andrzeja Jančunskich.

Gratulujemy Oskarowi tego wyróżnienia – jest to ogromny sukces. Cieszymy się bardzo, że  zostały zauważone osiągnięcia Oskara, jego postępy. Dodamy, że zasługą tego jest ogromna i ciężka praca, którą nasz zawodnik wkłada, aby osiągnąć takie wyniki. Godziny spędzone na treningach, weekendy na wyjazdach turniejowych, zaciekłe walki o podium, rywalizacja z najlepszymi (często z wyższych kategorii wiekowych, jak i w Open kategorii) zawodnikami świata – wszystko to przekłada się na sukcesy.

Życzymy Oskarowi wytrwałości i dobrej passy! Uznanie dla pracy trenerów.

 

 

Barbara Brodzińska

(AZG)

inna lokalizacja