Graliśmy do jednej bramki!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
17/03/2024

Ależ to były emocje! Drużyna #teamCKiS i Milenium Skawina obroniła tytuł wygrywając po raz drugi Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego. Drugie miejsce zajęli oldboy’e Radziszowianki Radziszów, a trzecie oldboy’e Wiślan Jaśkowice. Zwycięstwo jednak nie było najważniejsze, wszyscy przecież graliśmy do jednej bramki, a naszym celem było uzbierać jak najwięcej funduszy na leczenie dwóch wspaniałych chłopców, dwóch Adasiów: Adasia Krejcy ze Skawiny i Adasia Śliwy z Jaśkowic.

Rozgrywki rozpoczęliśmy jeszcze przed południem. Na pierwszy rzut do sportowej walki przystąpiły drużyny z grupy A: OSP Radziszów, policjanci ze skawińskiego komisariatu, oldboy’e Radziszowianki Radziszów i #teamCKiS – Milenium Skawina. Później przyszła pora na zmagania grupy B, w której znaleźli się oldboy’e znakomitych krakowskich zespołów: Comarchu Cracovi, Wieczystej Kraków, Garbarni Kraków, a także oldboy’e Wiślan Jaśkowice. Do meczy finałowych awansowała Radziszowianka i CKiS-Milenium oraz Wieczysta i Wiślanie. W półfinałach rozegrała się prawdziwa walka. Żadna z drużyn nie chciała odpaść. W meczu Wiślan i Radziszowianki konieczna była nawet dogrywka, a później także rzuty karne. Ostatecznie w finale zobaczyliśmy drużynę złożoną z przedstawicieli #teamCKiS i klubu sportowego Milenium oraz zespół z Radziszowa. Gospodarze i organizatorzy turnieju okazali się jednak niezbyt gościnni i pewnie sięgnęli po zwycięstwo.

Oprócz zaciętej rywalizacji na parkiecie hali, na kibiców czekały też inne atrakcje: pyszne ciasta, smakowite kiełbaski z grilla, sklepik z zabawkami, ozdobami świątecznymi i rękodziełem, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci i najważniejsze – LICYTACJE. Przedmiotów na aukcji było naprawdę dużo. Największym zainteresowaniem, jak to wśród fanów piłki nożnej, cieszyły się koszulki z podpisami znanych piłkarzy. Za te najbardziej pożądane trzeba było zapłacić nawet 2000 zł.

Ostatecznie z licytacji, datków do puszek, ze sprzedaży ciast, kiełbasek i przedmiotów w sklepiku uzbieraliśmy 36 344, 00 zł, czyli po 18 172,00 zł dla każdego chłopca.

Dziękujemy, że byliście z nami. Dziękujemy za wasze otwarte serca i hojność. Chłopców możecie wspierać cały czas wpłacając datki na ich indywidualne konta założone przez Fundację Dar Serca.

Adaś Krejca ze Skawiny, mający zaledwie rok – zmaga się z nowotworem. Guz obejmuje skrzyżowanie nerwów wzrokowych. Niestety jest nieoperacyjny. Jedyna szansa to leczenie celowane, które w Polsce nie jest refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej koszt to kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Nr subkonta Adasia Krejcy: 02 8600 0002 0000 0097 9364 0010

 

Adaś Śliwa choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a – nieuleczalną chorobę genetyczną, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. Obecnie pojawił się lek wspomagający, nierefundowany przez NFZ, którego koszt to ok. 7 000 Euro. Buteleczka leku wystarcza w przybliżeniu jedynie na 5 tygodni terapii.

Nr subkonta Adasia Śliwy: 56 8600 0002 0000 0097 9364 0008

 

Dziękujemy również Fundacji Dar Serca Skawina i Milenium Skawina za kolejną owocną współpracę. Liczymy, że za rok również połączymy siły, by pomagać. Nie obiecujemy, ale kto wie, może pozwolimy wygrać komu innemu?

 

Fotorelacja (autor: Jarosław Karasiński) dostępna tutaj -> https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720315531444/

 

Anna Zając-Gut

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl