Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Grande Finale sezonu baletowego CKiS

29/05/2018

We wtorek 29 maja w Pałacyku „Sokół” uczestniczki sekcji baletu klasycznego CKiS w Skawinie zaprezentowały owoce całorocznej pracy pod kierunkiem Anny Ostafil.

Dziewczynki zaprezentowały bajeczne choreografie autorstwa Pani Instruktor, dostosowane do wieku i poziomu umiejętności tancerek. Sekcja Baletu Klasycznego CKiS w Skawinie pracuje obecnie w czterech grupach zaawansowania, które swój poziom i stały progres zawdzięczają świetnej instruktorce – Pani Annie Ostafil, wspieranej na zajęciach przez akompaniatora Macieja Ziobro.

Rodzice mogli obejrzeć swoje pociechy w etiudach:

1. Taniec błyszczących kropelek – do muzyki Leo Delibesa z baletu „Coppelia” (grupa najmłodsza 4 – 5 lat)

2. Różowa polka – do muzyki Johanna Straussa „Diplomaten polka” (grupa II – 5 – 6 lat kontynuacja)

3. Taniec czarownicy – do muzyki Johanna Straussa „Feuerfest polka” (grupa III z solową rolą promiennie uśmiechniętej Małgosi Lis)

4. Arlekin i baletnica – do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów” (pokaz akrobatycznych umiejętności tancerek z grupy IV, najstarszej: Alicji Pałki-Jasiołek i Leny Klimczyk)

5. Fioletowa etiuda – do muzyki Amilcare Ponchielli z opery „La Gioconda” (grupa III)

6. Taniec Małych Łabędzi – klasyczny uklad do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Jezioro Łabędzie” (grupa IV)

7. Duet Hiszpański w wykonaniu Alicji Pałki-Jasiołek i Mai Dąbrowskiej z grupy IV do muzyki Ludwiga Minkusa z baletu „Don Kichot”

8. Pas de trois hiszpańskie do muzyki z baletu „Don Kichot” (grupa IV)

9. Suita hiszpańska do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Jezioro Łabędzie” (grupa IV)

Dodatkową niespodzianką był pokaz choreografii do kompozycji Piotra Czajkowskiego, który zostanie zaprezentowany podczas widowiska „Igrzyska Aniołów”. Nasze baletniczki zatańczą w nim razem z Baletem Opery Lwowskiej, co – podkreślała Pani Ania – jest dla nich ogromnym wyróżnieniem.

Ogromnie dziękujemy za piękny sezon, pełen pracy, ale i niezapomnianych występów, jak te podczas Koncertu Noworocznego, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Festiwalu Talenty Małopolski 2018 i wreszcie wielkiego finału w Pałacyku „Sokół”. Dziękujemy Instruktorom, Uczestniczkom i ich Rodzicom, i mamy nadzieję na ponowne spotkanie po wakacjach.

Do zobaczenia.

Joanna Kurpiel

(JK)

Fotogaleria: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/7215769166968664029