Gwiazdy brydża zagrały dla Patryka

OKR "Gubałówka"
Skawina
17/03/2019

112 zawodników z kilku województw, w tym prawdziwe gwiazdy nie tylko polskiego, ale i światowego brydża sportowego, a także prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego, Witold Stachnik – taki turniej nie mógł się nie udać! Nic dziwnego, że Patryk już po raz 11. uśmiechnął się dzięki wsparciu brydżystów.

Wprawdzie rekord frekwencji nie padł, ale za to tak uznanych nazwisk z brydżowego topu, i w takiej ilości jak w tej edycji, jeszcze w Skawinie nie gościliśmy. Sprawdziło się też to, co w brydżu najpiękniejsze, czyli że w pojedynczym rozdaniu, a nawet całym turnieju, mistrza może pokonać naprawdę każdy. Justyna Żmuda (aktualna mistrzyni Europy i wielokrotna medalistka mistrzostw rangi mistrzostw świata i Europy) w parze z Michałem Klukowskim, absolutnie czołowym brydżystą świata (m.in. pięciokrotny mistrz świata), zajęli czwarte miejsce. Zwycięstwo powędrowało do reprezentantów Podkarpacia: Wojciecha Paszko i Marka Pietraszka, którzy wyprzedzili Ślązaków: Tomasza Kusia i Tomasza Kłysia, oraz krakowian: Barbarę Batkiewicz i Mirosława Sadego.

Cieszyć może liczny i mocno zaznaczony udział zawodników skawińskich klubów. Na piątym miejscu uplasował się Grzegorz Plewniak (MTS Piast Skawina) w parze z Jackiem Szczerbowskim, a pierwszą dziesiątkę zamknęła Kinga Kowal (CKiS) z tatą, Jakubem, reprezentującym Piasta. Ponadto w zawodach uczestniczyli brydżyści TSU Falcon Skawina. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w turnieju z dorosłymi i to od razu tak wysokiej rangi (Ogólnopolski Turniej Par **, czyli drugiej najwyższej kategorii po imprezach rangi mistrzowskiej i Grand Prix Polski) zagrali najmłodsi adepci brydża z CKiS Skawina – 8-letni Antek Wójtowicz z 9-letnim Kacprem Kisielewskim oraz siostry Massalskie: Emilia (10 lat) i Asia (9 lat). Dzieciaki nie dość, że wytrzymały bardzo długi dystans turnieju, to jeszcze nawiązywały walkę z wieloma parami, nierzadko wręcz wygrywając pojedyncze rundy.

Dopisała nam frekwencja, dopisała piękna wiosenna pogoda, wszystko udało się naprawdę świetnie. Cieszy nas, że mamy tylu stałych bywalców turnieju. Cieszy, że co roku pojawiają się nowe-stare twarze z brydżowego światka, zarówno te z najwyższej brydżowej półki, jak i brydżyści-amatorzy, dla których często „Patryk” jest jedynym turniejem w roku. Pod tym względem jesteśmy absolutnym rodzynkiem w kalendarzu brydżystów.

Na koniec to, co najważniejsze – całkowity dochód z turnieju, włącznie z nagrodami finansowymi przekazanymi przez najlepsze pary, powędrował w ręce Patryka, a konkretnie Julki, jego młodszej siostry, która – wraz z tatą Maciejem – dzielnie wręczała puchary i nagrody. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy kubek oraz książkę, których zakup był możliwy dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków budżetu Gminy Skawina.

Za rok znowu Patryk się uśmiechnie dzięki brydżystom. Już teraz zapraszamy na 12. edycję „O Uśmiech Patryka”.

Instruktor sekcji brydża sportowego CKiS w Skawinie
Marcin Kuflowski

(AR)

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII zdjęć z turnieju.

 

OKR "Gubałówka"

ul. Spacerowa 4, 32-050
Skawina,

12 256 95 60 w. 24