Muzyczny hołd dla bohaterów Niepodległej

Pałacyk "Sokół"
Skawina
29/11/2020

Listopad to czas zadumy, jesiennej melancholii i pamięci o przeszłości. Wspominamy zmarłych bliskich, ale i bohaterskie zrywy naszych przodków w walce o niepodległość. Koncert „Ich nie policzyłby nikt” jest hołdem, który wraz z zespołem Tanto oddajemy wszystkim walczącym na przełomie wieków o naszą wolność.

Patriotyzm miał w naszej historii różne odsłony. Nieraz przybierał formę poświęcenia młodego życia, jak w przypadku szesnastoletniej Inki, w imię obrony godności i honoru, nieraz był wielkim solidarnościowym zrywem, a nieraz troską matki o przekazanie historycznej pamięci. Nie da się policzyć każdego serca oddanego Ojczyźnie. Możemy za to z głębi naszych serc podziękować tym wszystkim bezimiennym, często zapomnianym bohaterom.

Podczas koncertu „Ich nie policzyłby nikt” wokalistki zespołu Tanto (Karolina Głowacz, Beata Kołodziej, Julia Krzywoń, Małgorzata Szybisty, Cecylia Wyroba) wykonają znane z najnowszej historii utwory, takie jak „Mury”, „Biały krzyż”, „Taki kraj”, ale także tradycyjne pieśni – „Ułani, ułani”, „Rotę” czy też „Wojenko, wojenko”. W imieniu zespołu zapraszamy do wspólnego śpiewania, a tym samym włączenia się wraz z nami w obchody Radosnej Biało – Czerwonej.

 

„Ich nie policzyłby nikt”

Koncert zespołu „Tanto”

29 listopada godz. 17.00, transmisja w grupie CKiS LIVE

(wydarzenie z powodu obostrzeń epidemicznych odbywa się z ograniczonym udziałem publiczności)

Opieka artystyczna: Katarzyna Szybisty, Marta Tyrpa

Technika sceniczna: Stanislaw Calik, Andrzej Kajniak

Operator transmisji: Jarosław Karasiński

 

Katarzyna Szybisty

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl