II Memoriał Leszka Nowaka

OKR "Gubałówka"
Skawina
30/10/2021

31/10/2022

Już 30-31 października w OKR Gubałówka po raz drugi upamiętnimy przy brydżowych stolikach Leszka Nowaka, wieloletniego pracownika Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, twórcę sekcji brydża sportowego. Organizatorami Skawińskiego Mityngu Brydżowego, który jest jednocześnie Memoriałem Leszka Nowaka, jest Miejskie Towarzystwo Sportowe „Piast” Skawina, a partnerami – Małopolski Związek Brydża Sportowego i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

– Przed rokiem pandemia przeszkodziła nam w spotkaniu się na żywo, w tym roku mamy nadzieję na drugą edycję przy stolikach. Zadbaliśmy o odpowiednią oprawę dla naszego turnieju, który będzie jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Małopolski i turniejem o najwyższej po mistrzostwach Polski i Grand Prix Polski randze. Chcieliśmy też, by turniej docelowo odbywał się w bezpośrednim sąsiedztwie daty urodzin Leszka, czyli końcówce października – mówi Marcin Kuflowski, pomysłodawca i główny organizator Memoriału.

Tegoroczna formuła Skawińskiego Mityngu Brydżowego zakłada rozegranie, oprócz turnieju memoriałowego, także Grand Prix Juniorów i Młodzików oraz tzw. „Turnieju Zaduszkowego”, który wrósł już w krakowską tradycję i od wielu lat w ten sposób wspomina się wszystkich małopolskich brydżystów, których przyszło nam pożegnać i grają już przy niebieskich stolikach.

– Planujemy też w pierwszy weekend listopada kontynuować edycję internetową Memoriału, czyli międzynarodowe turnieje drużyn i par w kategoriach juniorów i młodzików, z udziałem zaproszonych reprezentacji z Europy i nie tylko. Ta formuła świetnie sprawdziła się przed rokiem i była świetnym substytutem wszelkich imprez młodzieżowych, które w ubiegłym, ale i obecnym roku, odwołano – tłumaczy Marcin Kuflowski.

Skawiński Mityng Brydżowy – Memoriał Leszka Nowaka jest projektem współfinansowanym ze środków budżetu Gminy Skawina.
Harmonogram zawodów – TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w imieniu organizatorów.

OKR "Gubałówka"

ul. Spacerowa 4, 32-050
Skawina,

12 256 95 60 w. 24