Inauguracja sezonu Teatru Dzieciom w towarzystwie Gajowego Chrobotka

Pałacyk "Sokół"
Skawina
11/10/2021

11 października rozpoczęliśmy kolejny cykl comiesięcznych spotkań pn. Teatr Dzieciom. Nowy sezon zainaugurowaliśmy wraz z duetem aktorskim z Teatru O!Teatr, który zaprezentował spektakl pt. „Bajka o Gajowym Chrobotku”.

Spektakl powstał w oparciu o opowiadanie czeskiego pisarza Vaclava Ctvrtek’a , który jest autorem bajek o przygodach, znanym starszej widowni: Rumcajsa, Hanki, Cypiska, Żwirka i Muchomorka czy Makowej Panienki. Lalki typu muppet, prosta, urokliwa scenografia oraz doskonałe umiejętności aktorskie (Marek Stawarz, Michał Wiewióra) wprowadziły dziecięcą widownię w leśny klimat, w świat, w którym ładu i porządku strzegł główny bohater – Gajowy Chrobotek.

Gajowy był zacnym przyjacielem i opiekunem leśnych stworzeń, o które dbał i których nie pozwalał skrzywdzić. Całym sercem oddany leśnym sprawom stanął przed nie lada problemem, bowiem las wykupiony został przez bogatego pana Krępaka, który za nic miał leśny porządek, a jego jedynym celem było polowanie na niewinne zwierzęta.

Gajowy, jak na miłośnika przyrody przystało, nie stał bezczynnie patrząc na poczynania złego Krępaka. Wraz z bardzo zaangażowaną, dziecięcą widownią ratował z opresji kolejnych bohaterów: niedźwiedzia Gromobura, który mimo prób bycia groźnym wywoływał salwy śmiechu; piękną Józefę, przed którą rysowała się zguba utonięcia; wodnika o przedziwnym imieniu Barbara – który dzięki dziecięcej kreatywności zyskał nowe imię – Zdzisław, czy zająca Szastaja, którego dzielnie bronił przed złym psem i któremu dał schronienie w swojej chatce. Z pomocą krecika Kamratka i pełnych energii dzieci udało się nawet zasadzić nowy las!

Działo się, działo, bowiem złych ludzi i ich niepoprawnych nawyków jest wiele. Dzięki Chrobotkowi świat jest na pewno lepszy i piękniejszy. Tytułowy bohater uczył, że nie warto się kłócić, a wykorzystując innych możemy tylko stracić przyjaciół. Dobro zawsze popłaca i wraca ze zdwojona siłą.

Dziękujemy za liczne przybycie na pierwsze w sezonie spotkanie z Teatrem Dzieciom. Na kolejne prezentacje teatralne w ramach cyklu zapraszamy w każdy drugi poniedziałek miesiąca, o stałej porze (17:30) do Pałacyku Sokół. W listopadzie gościć będziemy Teatr za Jeden Uśmiech, który zaprezentuje spektakl pt. „Historia zaginionego snu”.

Zapraszamy!

Fotogaleria z wydarzenia dostępna TUTAJ.

fot. Jarosław Karasiński

Ewa Przebinda

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl