ODWOŁANE/Indochiny – spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności

Pałacyk "Sokół"
Skawina
27/03/2020

W marcu Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności zawiedzie nas do egzotycznych Indochin – rejonu dawnej kolonii francuskiej, który będziemy eksplorować z pasjonatem podróży – Piotrem Wnukiem. Slajdowisko zostało wybrane najlepszą prezentacją ubiegłorocznego wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego Równoleżnik Zero im. Olgierda Budrewicza.

Usłyszymy opowieść o dwóch wyprawach do Indochin – Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy. Pierwsza trwała prawie cztery miesiące i zakończyła się w 2016 r. Druga w 2019 roku trwała trzy miesiące. Piotr Wnuk przejechał około 20 tysięcy kilometrów lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem oraz rowerem i wiele kilometrów przebył piechotą. Pracował m. in. jako wolontariusz w szkole im. Polskich Żołnierzy w Kambodży, kosztował smażonych pasikoników w Laosie i poznawał obyczaje lokalnych wiosek w Wietnamie. Będzie to opowieść o ludziach, zwyczajach, skrajnej biedzie i pogodzie ducha. Opowieść o wierzeniach, buddyjskiej równowadze i animistycznej duchowości.

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in.: Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie na co dzień.

27 marca (piątek), godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Joanna Kurpiel

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl