„INKA” gra dalej…

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
05/10/2018

Po turnieju dziewcząt, w piątek 5 października „O Puchar Inki” w piłce halowej w ramach Gminnych Igrzysk dzieci walczyli chłopcy.  Najlepsi okazali się gracze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skawinie. Turniej wyłonił nie tylko Mistrza Gminy w tej kategorii, ale także reprezentanta naszej gminy w zawodach powiatowych.

Rozgrywki były kolejnymi z serii gier „O Puchar Inki”, czyli zawodów Ligi Szkolnej których partnerem jest firma GRANA Sp. z o.o.
O godzinie dziewiątej rozpoczął się pierwszy z szesnastu rozegranych dzisiaj meczy. Do turnieju chłopców zgłosiło się 10 szkół: 5 Szkół Podstawowych ze Skawiny: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 i SP nr 6 oraz szkoły z Kopanki, Wielkich Dróg, Radziszowa, Zelczyny i Jaśkowic. Grano w trzech grupach, jednej czterodrużynowej (Gr. A) i dwóch trzydrużynowych (Gr. B i C). Z grupy A awansowały do finałów dwie drużyny, z grupy B i C po jednej. Wyniki spotkań grupowych w załączniku poniżej.

Zawodnicy, a było ich około stu (!), indywidualnie pracowali na tytuł Króla Strzelców. Został nim Piotr Trzyszczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Skawinie, który mógł pochwalic sie dorobkiem 7 bramek.

Cztery drużyny, które zakwalifikowały się do finału, toczyły zacięte boje półfinałowe i finałowe, a duch walki towarzyszył małym sportowcom przez cały czas rozgrywek. Zawodnicy wykazali się szybkością, zwinnością i dobrą kondycją. Do finałowej czwórki weszły szkoły SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4 i SP w Radziszowie. Mecze finałowe były tak wyrównane, że rozstrzygnięcie padało dopiero w rzutach karnych.

Wyniki:
(A-1 z B-1) – SP Radziszów – SP nr  Skawina  0 : 5
(A-2 z C-1) – SP nr 4 Skawina-  SP nr 2 Skawina  3 : 5
Finały:
O III m-ce – SP nr 4 Skawina – SP Radziszów 1 : 1, karne 2 : 0
O I m-ce – SP nr 2 Skawina – SP nr 1 Skawina 0 : 0, karne 1 : 0
Kolejność końcowa finałów:
1. SP nr 2 Skawina
2. SP nr 1 Skawina
3. SP nr 4 Skawina
4. SP Radziszów

 

Wyniki w załączniku poniżej:

Halowa piłka nożna chłopców

 

Szkoły grające w finałach otrzymały puchary, dyplomy oraz sprzęt sportowy w postaci różnych piłek. Król Strzelców otrzymał pamiątkową statuetkę oraz piłkę. Dziękujemy firmie Grana Sp. z o. o., producentowi Inki, za ufundowanie nagród dla młodych sportowców.

 

Magdalena Pobożniak

(AR)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl