IV Gminny Festiwal Form Teatralnych „MELPOMENA”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
02/03/2023

24/03/2023

Po raz kolejny Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkoła Podstawowa w Radziszowie, zapraszają do udziału w IV już edycji Festiwalu Form Teatralnych „Melpomena”. Cieszymy się, że w tym roku możemy odstąpić od pandemicznej formuły festiwalu on-line, a spektakle będzie nam dane zobaczyć na żywo w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. Teatry zaprezentują swoje przedstawienia w dniach 23 – 24 marca.

Po raz pierwszy do uczestnictwa zapraszamy szersze grono uczestników. Prócz stałego zaproszenia uczniów klas 1-8 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina, zapraszamy wszystkie zespoły, grupy teatralne, ruchy amatorskie, które działają na jej terenie. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym teatralnym wydarzeniu nie tylko dzieci szkół podstawowych, ale i zespoły młodzieżowe. Prosimy, wypełniając karty zespołu, określić wiek poszczególnych aktorów, co pozwoli Jury adekwatnie do wieku ocenić poszczególne spektakle. Formuła pokazów opisana jest Regulaminie, dołączonym do artykułu jako załącznik. Werdykt jury zostanie ogłoszony w piątek, 24 marca na stronach internetowych Organizatorów i profilu FB CKiS w Skawinie.

W przypadku małej liczby zgłoszeń, organizatorzy zastrzegają możliwość przybrania przez Festiwal formy jednodniowego wydarzenia.

Tradycyjnie jedną z nagród Festiwalu „Melpomena” jest możliwość zaproszenia laureatów do prezentacji spektaklu w ramach Skawińskiego Tygodnia Teatralnego, który w tym roku odbędzie się w dniach 19-23 czerwca. W zeszłorocznej edycji konkursu jury przyznało nagrody indywidualne za wyjątkowe kreacje aktorskie. Było to zaproszenie do zespołów teatralnych CKiS – Teatru Wszystko Gra i Teatru Mrówy. Jury ma wielką nadzieję na przyznanie tej formy wyróżnień także podczas tegorocznej edycji „Melpomeny”.

Wierzymy, iż podejmą się Państwo trudu przygotowań wspaniałych spektakli. Wasz wysiłek i zaangażowanie zwieńczą piękne realizacje, które z ogromną przyjemnością obejrzymy w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. Prosimy jednak nie być dla siebie i swoich spektakli zbyt surowymi. Popatrzcie na swoje przedstawienia łaskawie, bo najważniejsze dać szansę dzieciom i młodzieży do wzajemnej konfrontacji i radości tworzenia. Pozwólmy im na zdobywanie doświadczeń i przeżyć, które tak pięknie wzbogacają ich osobowość i jako wspaniałe teatralne uniesienie pozostaną w ich życiu na zawsze.

Czekamy na Państwa zgłoszenia poprzez formularz on-line do dnia 17 marca 2023. Prosimy o uważne zapoznanie się z Regulaminem Festiwalu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Regulamin IV GMINNEGO FESTIWALU FORM TEATRALNYCH „MELPOMENA”

 

Marta Tyrpa

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl