JAJmark Wielkanocny 2023

Rynek w Skawinie
01/04/2023

02/04/2023

W tym roku nasze kiermaszowe spotkanie na płycie rynku skawińskiego przypadło na 1 i 2 kwietnia. Wystawiennicy, którzy przystąpili z nami do współpracy mieli do  zaprezentowania i sprzedaży wyroby rękodzielnicze, dekoracyjne oraz produkty lokalne cieszące się dużym zainteresowaniem wśród kupujących.

W sobotę 1 kwietnia, w Prima Aprilis, aura okazała się dla nas łaskawa dzięki czemu wszyscy zainteresowani w pełni skorzystali z atrakcji przygotowanych przez Centrum oraz osoby wystawiające swoje produkty. Kiermasz zarówno w jeden, jak i w drugi dzień trwał od godziny 10.00 do 16.00.  W sobotę, dzieci i ich opiekunowie mogli wziąć  udział w wielu grach i zabawach przygotowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie w ramach happeningu ”ALE JAJA”. Świąteczny zając zapraszał do zdjęcia, a malowanka XXL wzywała najmłodszych do ubarwienia jej kolorami i pięknymi życzeniami świątecznymi.

W dużym namiocie przygotowanym na tę okazję pojawiły się pięknie udekorowane jajka, które wzięły udział w konkursie „JAJO WIELKANOCNE”. Ich liczba (147 prac)  przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. O godzinie 12.00 odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu i rozdanie nagród zwycięzcom. Niedziela niestety nie była już tak wesoła i kolorowa, ze względu na psująca się aurę.

Cieszy nas fakt, iż wśród rodzimych wystawców pojawili  się wytwórcy z sąsiednich miejscowości  Nowego Targu i Rabki.

Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy:

– Katolicka Szkoła Podstawowa

– Szkoła Podstawowa Nr 4 w Skawinie

– Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

– Stowarzyszenie Seniorów i Juniorów Królewskiej Wioski – Wielkie Drogi

– Lokalnyrolnik.pl

– Centrum Don Guanella Dom Zakonny Zgromadzenia Sług Miłości

– Kwiaciarnia „Magia Kwiatów”

– Pasieka u Kamili

– Rękodzieło Anioły i Mydełka – Nowy Targ

– Olaflora Rękodzieło z Nowego Targu

– Pracownia Florystyczna Chaszcze z Rabki

– Jak Ceramika – Pracownia Ceramiczna z Krakowa.

DZIĘKUJEMY ZA TO, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI.

 

fotogaleria aut. Jarosława Karasińskiego -> https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720307219596/with/52791154575/

Monika Fliszewska

/IN/

Rynek w Skawinie