„JAJmark Wielkanocny” na skawińskim Rynku

Rynek w Skawinie
09/04/2022

10/04/2022

Pogoda za oknem przypomina, że zbliża się wiosenny czas. Powoli zaczynamy myśleć też o nadchodzących Świętach Wielkanocnych. W dniach 9-10 kwietnia (sobota i niedziela) zapraszamy Państwa na skawiński Rynek, na „JAJmark Wielkanocny 2022”.

Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy placówki edukacyjne i opiekuńcze z terenu Miasta i Gminy Skawina, które zaoferują na stoiskach ozdoby oraz akcesoria dekoracyjne związane ze świętami. Chcemy dać im okazję do zaprezentowania umiejętności plastyczno–artystycznych podopiecznych oraz promocji. Wiemy, że w Skawinie drzemie wiele ukrytych talentów i mamy nadzieję zobaczyć to w drugi weekend kwietnia. Kiermasz zarówno w sobotę, jak i niedzielę odbędzie się w godz. 10.00 – 16.00.

Ponadto w godz. 11.00-13.00 zarówno w sobotę jak i niedzielę, skawiński rynek będzie tętnił życiem za sprawą świątecznego happeningu „Ale JAJO”.

W programie:

  • „Podchody z JAJem” – zabawa terenowa
  • „UbarwJAJ” – kolorowanie pisanek XXL – konkurs
  • Świąteczne warsztaty rękodzielnicze
  • „ZabawJAJmy się” – dekorowanie i „sadzenie” jaj – zabawa
  • „JAJo pełne życzeń” – warsztaty nie tylko dla dzieci
  • „Selfie z zającem” – świąteczne foto z gościem specjalnym

W niedzielę (10.04) wpisany będzie również akcent integracji polsko-ukraińskiej. Nowa, wojenna rzeczywistość, która zaskoczyła wszystkich, pokazała jak wielkie są skawińskie serca. Właśnie podczas kiermaszu, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Dzieci są Ważne, powstanie „Kuchnia na dwa serca”. Nasi Ukraińscy Goście przygotują Skawiniakom swoje potrawy do degustacji, w podziękowaniu za okazane wsparcie.

Wstąpcie na Rynek podczas spaceru i nacieszcie oko wielkanocnym asortymentem. Udekorujcie swój dom oryginalnymi dekoracjami, a na Waszych stołach niech zagoszczą lokalne smakołyki. Z nami miło spędzicie czas, zapraszamy!

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kiermaszu w roli wystawcy, prosimy o kontakt z Działem Realizacji Projektów Kultury do dnia 1 kwietnia. (12 256 02 60, e-mail: monika.fliszewska@ckis.pl) Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia!

Anna Wrzoszczyk

(AZG)

 

Rynek w Skawinie