Jedwabny szlak rowerem – Pamir 2019, czyli wyprawa Big Heart Bike

Pałacyk "Sokół"
Skawina
31/01/2020

Jak połączyć pasję do jazdy na rowerze z podróżami osób niepełnosprawnych?

W przyszłym roku planują wziąć w podróż do Indii osoby niepełnosprawne ruchowo, a pomysł ten nakręcają przez dalekie wyprawy rowerowe. O kim mowa?

Big Heart Bike – grupa podróżników rowerowych – opowie o swojej tegorocznej rowerowej włóczędze po „stanach” Azji Środkowej. W 2018 roku dojechali z Katowic do Iranu, w ubiegłym poszli za ciosem i zapuścili się dalej na wschód. Zdobyli pustynię Kyzyl-Kum, przemierzyli Pamir Highway, zobaczyli piękno kirgiskich gór Tien-Szan. Przy tym doświadczyli niewyobrażalnej gościnności i dobroci ze strony Uzbeków, Tadżyków, Pamiryjczyków, Kirgizów oraz Kazachów.

Zabierzemy Was w podróż Jedwabnym Szlakiem. Przemierzymy kazachskie stepy, gorącą pustynię Kyzyl-Kum w Uzbekistanie, zatrzymamy się w Chiwie, Bucharze i Samarkandzie. Pokażemy Wam, jak wygląda życie w Pamirze na wysokości ponad 4000 m n.p.m. Na koniec wjedziemy w bajeczne góry Tien-Szan w Kirgistanie. Wszystko zobaczycie z perspektywy siodełka rowerowego, które raz będzie 120 m poniżej poziomu morza, a innym razem na wysokości 4655 m n.p.m.

Ciekawi jesteście, jak wygląda życie bez dostępu do prądu i bieżącej wody? Co zrobić, gdy w środku nocy, na środku pustyni zostajesz bez niczego? Jak przemierzyć pustynię Kyzyl-Kum w najgorętszym okresie roku, kiedy temperatury sięgają 60 stopni Celsjusza? Czy bezkresne stepy są aż tak monotonne? Czy Pamir Highway ma coś wspólnego z autostradą? Jak poradzić sobie z chorobą wysokościową? Ile warta jest panna młoda? Jak wygląda uzbeckie wesele?

62 dni w podróży, ponad 4 tysiące kilometrów na rowerze, setki niezapomnianych wrażeń i przygód.

O wszystkim opowiedzą już w piątek, 31 stycznia, o godzinie 18:00 Sonia, Monika, Łukasz i Łukasz.

Zapraszamy do Pałacyku „Sokół”.

 

Joanna Kurpiel

(AR)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl