„Jedynka” piąta w Małopolsce!

inna lokalizacja
16/11/2018

Co roku Małopolski Szkolny Związek Sportowy podsumowuje osiągnięcia szkół uczestniczących w danym roku szkolnym w rozgrywkach SZS w różnych dyscyplinach sportowych. W podsumowaniu za rok szkolny 2017/2018 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Skawinie uplasowała się na wysokim piatym miejscu ! Poniżej relacja, jaką otrzymaliśmy od „Jedynki”:

„SP 1 Skawina piąta w Małopolsce!
16 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach odbyło się uroczyste podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia resortowe, puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego dla wyróżnionych szkół i powiatów oraz podziękowania dla nauczycieli i działaczy Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. W ubiegłym roku szkolnym w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży wzięło udział dwa tysiące trzysta szkół z województwa małopolskiego, wśród nich Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie. Wyróżniono i nagrodzono dziesięć najlepszych szkół w kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada. Skawińska „Jedynka” w rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci zajęła wysokie piąte miejsce w województwie. Wśród dziesięciu nagrodzonych szkół była też jedynym reprezentantem powiatu krakowskiego. Ten sukces to zasługa młodych sportowców Szkoły Podstawowej nr 1, którzy zajęli wysokie miejsca w finałach i półfinałach wojewódzkich (w halowej piłce nożnej, biegach przełajowych, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce), dyrektora szkoły mgr inż. Hanny Szczerbak oraz wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego z „Jedynki”. Podczas uroczystości w Myślenicach dwoje z nich, mgr Joanna Roszkowska i mgr Wojciech Kubla, zostało wyróżnionych dyplomami z podziękowaniami od Prezesa Zarządu Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego pana Waldemara Gramka. Gościem honorowym uroczystego podsumowania rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży była pani Sylwia Jaśkowiec, biegaczka narciarska, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, uczestniczka zimowych Igrzysk Olimpijskich, która przekazała gratulacje i życzenia sukcesów sportowych dla całej społeczności szkolnej. Gratulujemy i dziękujemy.
Brawo „Jedynka”!”
Joanna Roszkowska
Nauczyciel WF SP nr 1 Skawina

Gratulujemy serdecznie i cieszymy się, iż Liga Szkolna organizowana przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie pozwala szkołom na udział w rozgrywkach na kolejnych etapach do województwa włącznie. Dzięki temu dzieci mogą osiągać sukcesy, co pozwala nauczycielom lepiej podkreślić wagę sportu i rekreacji oraz promować sportowy tryb życia wśród uczniów. Mamy nadzieję, iż przykład „Jedynki” będzie motywacją dla kolejnych szkół w naszej gminie.

 

Tomasz Kutek

(AR)

inna lokalizacja