NOWY TERMIN wycieczki do Centrum Bajki w Pacanowie!

inna lokalizacja
25/05/2019

25 maja zapraszamy Was do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Odwiedzimy również Pałac i hodowlę bizonów w Kurozwękach.

Europejska Stolica Bajek to park rozrywki znajdujący się w słynnym mieście Koziołka Matołka. Organizowane są w nim ciekawe wydarzenia, konkursy i festiwale skierowane do najmłodszych. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to podróż do krainy dziecięcych snów i marzeń, które inspiruje do fascynacji światem baśni, czytania literatury oraz zdobywania wiedzy poprzez zabawę.

Udamy się w wyprawę do ,,Bajkowego Świata” będącego barwną ekspozycją łączącą ciekawe techniki multimedialne z tradycyjnym charakterem muzeum. Podróż rozpocznie się w Bajkowym Przedpokoju, gdzie młodzi podróżnicy wsiądą do zaczarowanego pociągu wiozącego do świata baśni. Spotkają tu Koziołka Matołka, pajaca Pinokio, skrzaty i smoki oraz wiele innych bajkowych przyjaciół.

W programie przewidziane są warsztaty „Jak to działa”, podczas których dzieci poznają tajniki atramentowych czarów, dowiedzą się jak uzyskać dodatkowy kawałek czekolady, jak stać się kablem głośnikowym i wykonają wiele innych doświadczeń z zakresu fizyki, optyki i elektryczności. Podróż po świecie baśni zakończy seans filmowy .

Po zakończeniu wizyty w Pacanowie udamy się do Pałacu w Kurozwękach, gdzie czeka nas zwiedzanie Pałacu oraz jego lochów pełnych legend i bajek oraz wycieczka wozem westernowym do zagrody z bizonami.

 

Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie i wizyta w Pałacu w Kurozwękach odbędzie się 25.05.2019 (sobota).

Wyjazd: zbiórka g. 8.00, parking przy Hali Widowiskowo – Sportowej (ul. Konstytucji 3 Maja 4); powrót: ok. g. 19.00

Cena 120 zł obejmuje transport, wizytę ok. 5 godzin (ekspozycja, warsztaty i kino) w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie im. Koziołka Matołka, wizytę  ok. 2 godziny w Pałacu w Kurozwękach  (Lochy pełne tajemnic, Pałac i jego skarby, Safari Bizon), opiekę organizatora, ubezpieczenie.

Zapisy telefonicznie: 12 276 40 56, 12 256 31 18.

 

Płatności, po wcześniejszym zapisie, można dokonywać:

– przelewem na rachunek bankowy CKiS w Skawinie – Bank Spółdzielczy w Skawinie 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (tytułem: ECB, imie i nazwisko uczestnika).

– gotówką:

  • w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, w godz. 8.30-15.00
  • w Dziale Sportu i Rekreacji (I piętro Basen Camena) – w poniedziałek, środę i piątek w godz. 11.00-14.45.

Zgoda – Pacanów

 

Magdalena Pobożniak

(AR)

inna lokalizacja