Jedziemy na Olimpiadę Młodzieży

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
21/05/2021

Aż 108 zawodników rywalizowało w rozgrywanych w Skawinie w sobotę eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w brydżu sportowym. W tym licznie reprezentowani zawodnicy #teamCKiS. I, jakże by mogło być inaczej, ich udział w obu imprezach nie zawiódł naszych oczekiwań.

Eliminacje olimpijskie służą wyłonieniu finalistów i to jest celem samym w sobie. Miejsca nie mają aż tak wielkiego znaczenia, choć… my od swoich zawodników zawsze oczekiwalibyśmy walki o jak najwyższe pozycje. Tym razem aż tak dobrze nie było, bo z jednym chlubnym wyjątkiem (zwycięstwo Kingi Kowal w turnieju par dziewcząt), pozostali zawodnicy po prostu… wywalczyli awans. Tak trzeba bowiem widzieć szóste, siódme i ósme miejsce naszych par: Karol Kraska – Konrad Ciborowski, Kacper Kuflowski – Franciszek Kurlit oraz Łukasz Kasperczyk – Michał Stasik. Biorąc pod uwagę, że o awans spokojnych było 14 par, nie drżeliśmy o ich los.

Pełne sukcesów dla młodych adeptów brydża ze Skawiny były za to, zgodnie z przewidywaniami, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Złote medale w kategorii U15 wywalczyli Jan Trojak i 11-letni Jakub Michalski, wyprzedzając dwójkę kolejnych 11-latków: Antoniego Wójtowicza i Ignacego Kotewicza. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Kaja Kowal, której partnerowała Marianna Pantak z BUKS Bytom. Również w rywalizacji do lat 12 dwa krążki padły łupem naszych: srebro zawisło na szyjach Mileny Klimiuk i Kacpra Kisielewskiego, a brąz – Stanisława Wadowskiego i Michała Porębskiego. Naszych „młodych wilczków” poskromiła para ze Śląska – Oliwier Rubach i Kryspin Donder.

Pełne wyniki zawodów – TUTAJ

Marcin Kuflowski

(AZG)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl