Jesienna wyprawa do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

różne lokalizacje
30/09/2023

Wybierz się na jesienną wyprawę do malowniczej krainy położonej pomiędzy Krakowem, a Częstochową. Jura to niepowtarzalne miejsce, które poznacie dzięki naszej wycieczce. Region słynie przede wszystkim ze Szlaku Orlich Gniazd, czyli wielu zamków i warowni wzniesionych za czasów króla Kazimierza Wielkiego w celu ochrony polskiej granicy. Nie zabraknie również akcentów przyrodniczych, bo gdzie indziej w Polsce znajdziecie chociażby pustynię?

Termin wycieczki: 23 września 2023 (sobota)
[AKTUALIZACJA 20.09.23: Z powodu prognozowanych opadów deszczu termin wycieczki zostaje przeniesiony na 30.09.23 tj. sobota]

Wyjazd: godz. 8.30

Powrót: godz. 19.00

Miejsce zbiórki przed Halą Widowiskowo-Sportową CKiS (ul. Konstytucji 3 Maja 4, Skawina)

Cena regularna – 110 zł*

Cena ulgowa – 100 zł* (przysługuje emerytom, rencistom, młodzieży szkolnej oraz studentom do 26. roku życia)

*Kwota obejmuje transport, opiekę pilota wycieczki, przewodnika, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz ubezpieczenie.

Formularz zapisów TUTAJ

AKTUALIZACJA 29.08.23: Limit miejsc wyczerpany. Zapisy wyłącznie na listę rezerwową. Możliwość zapisów także telefonicznie pod numerem 662 204 794.

Poniżej szczegółowy pogram wyjazdu:

RUINY ZAMKU W RABSZTYNIE

Odwiedź zamczysko położone na szczycie Kruczej Skały. Po wejściu na kamienną wieżą obronną zobaczysz okazałą panoramę okolic Olkusza. Podczas spaceru pośród ruin poznasz historię budowli oraz legendy z nią związane. Zamek przeszedł gruntowną renowację i na nowo został otwarty dla zwiedzających w 2021 roku. Już rok później atrakcja turystyczna otrzymała prestiżowy Jurajski Certyfikat Jakości.

PODZIEMNY OLKUSZ

Nowoczesne muzeum, które otwarto zaledwie w 2021 roku. W podziemiach olkuskiego Rynku zwiedzimy wraz z lokalnym przewodnikiem multimedialną ekspozycję opowiadającą historię górnictwa srebra i ołowiu w regionie oraz dzieje samego Olkusza. To niezapomniana podróż, która przeniesie nas do czasów średniowiecza oraz świata olkuskich gwarków.

PUSTYNIA BŁĘDOWSKA

To jeden z ciekawszych i najbardziej wyjątkowych obszarów przyrodniczych w Polsce. Niezwykłość tego terenu wiąże się z ogromną ilością piasków zalegających w okolicy. Chociaż powstanie tego miejsca wiąże się z dużą ingerencją człowieka, to dziś teren parku krajobrazowego należy do dzikiej przyrody. Kryję się tu bowiem niezwykle ciekawy świat fauny i flory.

REZERWAT PRZYRODY „PAZUREK”

Magiczne miejsce, gdzie w celach ochrony unikalnej przyrody utworzono w 2008 roku leśny rezerwat. Zobaczycie tu interesujące formacje skalne zwane Zubowymi Skałami. Dotrzemy także chociażby pod Jastrząbkę. Podczas krótkiego spaceru zobaczymy ponadto charakterystyczny dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej obszar porośnięty lasami liściastymi (tzw. buczyną).

OLKUSKA STARÓWKA

Olkusz to miasto którego tradycje sięgają przynajmniej XII wieku. Przespacerujmy się wzdłuż zrekonstruowanych murów obronnych, odszukajmy pozostałości po słynnym Klasztorze Augustianów czy zobaczymy Bazylikę św. Andrzeja Apostoła. Nie zapomnijcie także zrobić sobie zdjęcia ze słynnymi figurkami olkuskich gwarków rozsianych po całym mieście.

Podczas zwiedzania przewidziana jest czas wolny na przerwę obiadową. Będzie wówczas możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej lokalnych restauracji.

 

Płatności prosimy dokonywać przelewem na konto bankowe poniżej:

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: ZWIEDZANIE imię i nazwisko uczestnika.

Przed wyjazdem zapoznaj się z regulaminem wycieczki ⇒ REGULAMIN

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu 662 204 794. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Krystian Kosiorowski

różne lokalizacje