Jesienny Salon Muzyczny

Dwór Dzieduszyckich
Radziszów
14/10/2018

W ramach cyklu ”Salon Muzyczny” zapraszamy na koncert kameralny w wykonaniu prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej (klawesyn) oraz Julii Żarnowskiej (gitara klasyczna) w niedzielę 14 października 2018 r. do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie.

 

 

 

 

JULIA ŻARNOWSKA – studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Brała udział w wielu konkursach i festiwalach dla młodych gitarzystów, zdobywając na nich liczne nagrody. Do najważniejszych osiągnięć na polu artystycznym należą:

– I nagroda XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (2012) https://ckis.pl/common/media/5/53148cp03.jpg
– I nagroda na VI Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Lublinie (2014)
– II nagroda na Festiwalu Ivana Ballu w Dolným Kubínie /Słowacja (2015)
– I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Wadowicach (2016)
– II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Trzęsaczu (2016)

Jest czterokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Tarnowa, a w roku szkolnym 2015/16 otrzymała również Stypendium Sapere Auso Małopolskiej Fundacji Stypendialnej. W roku szkolnym 2016/17 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swoje umiejętności doskonaliła, biorąc udział w warsztatach i kursach mistrzowskich pod kierunkiem znakomitych gitarzystów, m.in.: A. Desiderio, Ł. Kuropaczewskiego, M. Dylli, C. Marchione, M. Zielińskiego, G. Abiton, K. Meisingera, M. Nagya, P. Saidla, M. Nosala, M. Pasiecznego, M. Stanikowskiego i P. Villa.

 

 

https://ckis.pl/common/media/5/53149cp03.jpgBOGUMIŁA GIZBERT-STUDNICKA – profesor sztuk muzycznych, klawesynistka, dyrektor artystyczny. Ukończyła z wyróżnieniem krakowską Wyższą Szkołę Muzyczną w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii w klasie prof. Jos van Imerseela (dyplomy z wyróżnieniem), w 1974 roku wyróżniona na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, a w 1977 na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Brugii. Koncertuje z licznymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną, jak i współczesną w Niemczech, Szwajcarii, Czechach i Słowacji, Francji, Belgii, Holandii, Anglii, a także Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Tajwanie. Brała udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich w Europie m. in.: w Gandawie, Antwerpii, Paryżu i Kolonii, prowadzonych przez Ton Koopmana, Roberta Kohnena, Kennetha Gilberta i wielu innych. Dokonała nagrań płytowych utworów Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz radiowych i telewizyjnych z różnorodnym repertuarem w Polsce, Francji, Belgii i Holandii.

W 2003 roku nagrała „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego z Nigelem Kennedy oraz członkami Orkiestry Filharmonii Berlińskiej. Jest założycielem zespołów „Trio Gandava” (Belgia) oraz Kwartetu Św. Stanisława (Kraków), specjalizujących się w wykonawstwie muzyki epoki baroku, z którymi koncertuje w całej Europie. Wielokrotnie prowadziła kursy mistrzowskie z zakresu gry na klawesynie, realizacji basso continuo i retoryki w muzyce baroku w Kamieniu Pomorskim, Słupsku oraz Le Mont Dore, Peresque i Amiens (Francja). Od 1996 roku jest dyrektorem artystycznym dorocznego Festiwalu Barokowego w Owernii (Francja), a od 2001 roku jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie”.

Od 2001 roku jest prezesem Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów, które zorganizowało w Polsce i zagranicą około 1000 koncertów, w tym również spektakle operowe (Juliusz Cezar w Egipcie Haendla, La Serva Padrona Pergolesiego) i muzyczno-taneczne ( „Yerba-mate”) oraz muzyczno-poetycko-taneczne („Odwieczny Taniec Natury”, „Namuzowywanie”  wg M. Białoszewskiego, „Król Duch” J. Słowackiego – duodram), jak również wystawy malarstwa, rzeźby, fotografii i szkła ręcznie malowanego.

 

W programie koncertu usłyszymy kompozycje Antonio Vivaldiego, Isaaca Albeniza i Luigi Boccheriniego.

Niedziela 14 października 2018 r., godz. 15.30, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie. Wstęp wolny.

Zapraszamy.

 

Joanna Kurpiel

 

Dwór Dzieduszyckich

ul. Szkolna 4, 32-052
Radziszów,

12 256 31 18