Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij – spektakl z przesłaniem…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
16/08/2019

W piątek 16 sierpnia razem z Teatrem Maska zagraliśmy dla Magdy spektakl „Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij” na podstawie sztuki Anny Burzyńskiej. Zespół aktorski i pracownicy CKiS w Skawinie połączyli siły, aby zebrać fundusze na leczenie naszej koleżanki Magdy, walczącej z nowotworem.

Zarówno licytacje ciekawych przedmiotów, jak i słodki bufet – wszystko będące darem serca wielu wspaniałych ludzi – przyniosły spektakularny efekt w postaci wypełnionych puszek. Po komisyjnym ich otwarciu i zliczeniu kwoty wiemy, że jeden wieczór w znakomitym towarzystwie to 4591 zł (cztery tysiące pięćset dziewięćdziesiąt jeden złotych!), przekazanych na leczenie Magdy. Zbiórkę prowadzili wolontariusze Fundacji Dar Serca w Skawinie.

Spektakl, cieszący się niesłabnącą popularnością wśród naszych widzów, dostarczył publiczności mnóstwa śmiechu i radości, na przekór okolicznościom, dla jakich był wystawiany. Aktorzy: Klaudia Stokłosa, Aleksandra Lasoń, Kamil Cudejko, Wacław Szwarc i Cecylia Wyroba pokazali pełnię umiejętności i sami przy tym świetnie się bawili na scenie. Lekka i przekorna farsa o związkach nie-małżeńskich właściwie gra się sama – tak się wydaje, gdy obserwuje się swobodę naszych aktorów. Prawdziwy artysta jednak wie, że nie ma trudniejszej formy dramatu niż komedia. Rozbawić siebie – to nie problem. Rozbawić widza – to wyzwanie! MASKA po raz kolejny zdaje egzamin celująco.

„Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij”, na podstawie sztuki Anny Burzyńskiej
Reżyseria: Andrzej Morawa ,
Opieka artystyczna, charakteryzacja, scenografia: Marta Tyrpa
Zgodę na wystawienie utworu udzieliła Autorka scenariusza.

 

Joanna Kurpiel

fot. Katarzyna Skrzybalska (dzięki uprzejmości TV Skawina)

więcej zdjęć TU

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl