X Jubileuszowe Pływackie Mistrzostwa Skawiny rozegrane!

Basen Camena
Skawina
06/04/2019

6 kwietnia 2019 r. miłośnicy pływania tłumnie przybyli do skawińskiej Cameny, aby na sportowo świętować 10-lecie Pływackich Mistrzostw Skawiny. Organizatorem tej okrągłej rocznicy zawodów był Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem – CKiS w Skawinie. Honorowy Patronat nad zawodami objęli Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Pan Norbert Rzepisko oraz Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji przy UMiG Skawina.

Do zawodów zgłosiła się się rekordowa liczba 592 zawodników, którzy zgodnie  z programem zawodów podzieleni zostali na dwa bloki.

I blok zawodów został rozegrany o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Norberta Rzepisko. Prawo startu mieli zawodnicy zrzeszeni w szkółkach i klubach pływackich nieposiadających licencji PZP oraz zawodnicy z przedszkoli, szkół oraz osoby dorosłe. Każdy zawodnik mógł startować tutaj wyłącznie w dwóch konkurencjach indywidualnych w swojej kategorii wiekowej oraz w Sztafecie Jubileuszowej. Zawodnik płynący na małym basenie startował jeden raz, swoim najlepszym stylem pływackim  (dopuszczono start z przyborem). Pierwszych trzech najlepszych zawodników (kobiet i mężczyzn w kategorii 2008 i młodsi oraz 2007 i starsi) z dwóch startów wg punktacji FINA otrzymało Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

Z kolei II blok zawodów rozegrany został o Puchar Wicestarosty Powiatu Krakowskiego – Arkadiusza Wrzoszczyka. Uczestnikami mogli tu być zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych posiadający licencję PZP oraz status „aktywny” w systemie SEL. Każdy mógł startować w dwóch konkurencjach indywidualnych w swojej kategorii wiekowej oraz w Sztafecie Jubileuszowej.

Zmaganiom pływaków kibicowali oraz dekorowali nagrodzonych uczestników:

-Burmistrz MiG Skawina – Pan Norbert Rzepisko,

– Wicestarosta Powiatu Krakowskiego – Pan Arkadiusz Wrzoszczyk,

– p.o. Z-ca Dyr. CKiS w Skawinie ds. Organizacji Imprez– Pani Iwona Najder,

– trenerzy klubów.

 

Ostatecznie w X Jubileuszowych Pływackich Mistrzostwach Skawiny wystartowało 589 pływaków.

 

Każdy zawodnik biorący udział w zawodach otrzymał pakiet startowy wraz z upominkami oraz okolicznościową koszulkę. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych za miejsca I – III otrzymali medale oraz dyplomy. Pamiątkowe puchary trafiły w ręce drużyn, które zajęły miejsca I-III w „Sztafecie Jubileuszowej z okazji  X – lecia Pływackich Mistrzostw Skawiny”. Pierwszych trzech najlepszych zawodników z II bloku (kobiet i mężczyzn w kategorii 2008 i młodsi i 2007 i starsi ) z dwóch startów wg punktacji FINA otrzymało Puchar Wicestarosty Powiatu Krakowskiego.

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

 

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina

 

Miła atmosfera skawińskiej Cameny, jako gospodarza rozgrywanych już przez dekadę  zawodów przełożyła się na udane starty zawodników, którzy sprawdzali swoje umiejętności i formę pływacką oraz wielokrotnie poprawiali swoje rezultaty życiowe w wybranych przez siebie konkurencjach.

 

 Sponsorzy tegorocznych zawodów:

– GRANA Sp.z.o.o.

– Lajkonik Snacks GmbH Sp.k.

– FERRO S.A.

– Frezwid 

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII. Zdjęcia wykonał Jarosław Karasiński.

Szczegółowe wyniki zawodów oraz klasyfikacja drużynowa poniżej.

https://swimart.pl/zawody/x-jubileuszowe-plywackie-mistrzostwa-skawiny/

 

Magdalena Bogdanowicz

(AR)

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI

 

Basen Camena

ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050
Skawina,

camena@ckis.pl