Jubileuszowy Bieg Niepodległości

różne lokalizacje
11/11/2023

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w X Jubileuszowym Biegu Niepodległości Skawina – Mogilany. Pogoda nie zniechęciła do świętowania na sportowo 105. urodzin Niepodległej. Na linii mety stawiło się bowiem aż 346 zawodników. Niepokonanym w tegorocznej edycji został młody, 19-letni zawodnik z Bielsko-Białej – Kamil Herzyk. Pokonał on dystans 8 km w niespełna 27 minut. Drugie miejsce zajął Jakub Suchan z Liszek, a trzecie Elasri Abderrahim z Chorzowa. Wśród Pań najlepsza okazała się Aleksandra Bazułka z Katowic. Świetnie spisały się także dwie zawodniczki z Krakowa: Sylwia Jabłońska (drugie miejsce) oraz Aleksandra Tkaczyk (trzecia pozycja).

Najszybszym mieszkańcem gminy Skawina został Zbigniew Kluska z Woli Radziszowskiej. Na podium znaleźli się również dwaj mieszkańcy Skawiny: Jakub Knapik oraz Adrian Sułowski.

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem pojawiła się konkurencja nordic walking. Na linie mety najszybciej dotarł Michał Praduń z Krakowa. Drugie miejsce zajął Karol Olszański (także z Krakowa). Trzecia lokata przypadła natomiast mieszkance Radziszowa – Ewie Wołkowicz.

Wszystkim uczestnikom gratujemy rewelacyjnych wyników, pobicia rekordów życiowych i dziękujemy, że wspólnie mogliśmy uczcić niepodległość naszej Ojczyzny!

Fotogaleria z wydarzenia (fot. Roman Kierzkowski).