Pływająco uczciliśmy 30-lecie CKiS

Basen Camena
Skawina
03/12/2022

04/12/2022

30 lat istnienia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie to niepowtarzalna okazja do świętowania!  Celebrowaliśmy już nasze urodziny na sportowo w Hali Widowiskowo-Sportowej, kulturalnie na skawińskim Rynku, a teraz przyszedł czas na zabawę w pływackim stylu!

3 grudnia w ramach akcji „Pływaj z Centrum w dzień i w nocy” można było korzystać z atrakcji Basenu „Camena” od godz. 6.30 aż do późnych godzin nocnych. Przez cały dzień tak wiele się działo, że ostatni klienci opuścili pływalnie dopiero o godz. 1.00 w nocy 4 grudnia.

O tym, że Skawiniacy chętnie dołączyli do jubileuszowego pływania najlepiej świadczą liczby. Sztafeta pływacka w której udział brali mieszkańcy miała za zadania przepłynąć 30 km na 30 lat, a przepłynęła ponad 45 km. Wszystkim niezwykle gorąco dziękujemy, że zechcieli dołożyć swoją cegiełkę do naszego Święta. Każdy uczestnik zabawy otrzymał na pamiątkę specjalnie przygotowany na tę niepowtarzalną okazję certyfikat. Szczególnie podziękowania kierujemy do naszej sekcji pływackiej oraz sportowych przyjaciół z Klubu Sportowego Optima oraz Stowarzyszenia Wspierania Sportu i Rekreacji Skimka. Razem możemy więcej, co pokazuje chociażby imponujący dystans jaki pokonali skawińscy sportowcy czyli aż 57 km!

Wodny tor przeszkód rozstawiony w basenowej niecce pokazał, że dorośli potrafią bawić się równie dobrze jak dzieci. Pływacy chętnie podjęli się wyzwania, jakim było przebycie w jak najkrótszym czasie przez czekające na nich przeszkody. Równie chętnie brano udział w quizie wiedzy z historii Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Do wygrania było aż 30 workoplecaków z logotypem CKiS, które po brzegi wypełnione były lokalnymi skawińskimi produktami.

Niezwykle interesującym punktem jubileuszowego pływania był także pokaz freedivingu w wykonaniu Mateusza Maliny. Aktualny Mistrz Świata w pływaniu dynamicznym w monopłetwie oraz rekordzista świata w pływaniu dynamicznym w płetwach podwójnych przepłynął na jednym wdechu aż 225 metrów. Podczas pokazów Mateuszowi towarzyszyli Karol Karcz – wielokrotny medalista zawodów krajowych we freedivingu oraz Michał Dąbrowski. Po skończonym pokazie każdy chętny mógł spróbować swoich sił w nurkowaniu w sprzęcie – chętnych na podwodną przygodę nie brakowało. Dziękujemy firmie TECHNIKA Akademia Nurkowa SilverFin za profesjonalne szkolenie.

Fotorelacja z wydarzenia:

20221203-151014-401A4341

Patronat: Partner: Organizator:
 

 

 

Krystian Kosiorowski

Basen Camena

ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050
Skawina,

camena@ckis.pl