Karaoke z zespołem Sing Sing – radośnie i słodko…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
20/02/2023

Za nami pierwsze, ale po frekwencji i ogromnym wokalnym zaangażowaniu sądzimy, że nie ostatnie spotkanie z wieczorem karaoke. Propozycja na spędzenie wieczoru z piosenką na ustach wyszła z inicjatywy wokalnego zespołu SING SING i jego mentorki Cecylii Biel, która jest nie tylko fantastyczną instruktorką prowadzącą nasz zespół, ale i utalentowaną wokalistką, członkinią zespołu TANTO i aktorką Teatru Maska.
Sing Sing z kolei nadal jest „młodym dzieckiem” Centrum, które prężnie rośnie, dojrzewa i powiększa się (osobowo). To zaledwie drugi sezon jego artystycznej działalności, a jego ramiona wciąż są szeroko otwarte. Kto ma pragnienie śpiewania nie tylko w kabinie prysznicowej, a budzi się już ze śpiewem na ustach, to czas podjęcia decyzji o „poSINGSINGowaniu”, które uskuteczniamy w każdy poniedziałek miesiąca w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka”. Zespół mogliśmy usłyszeć chociażby podczas koncertu w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Dni Skawiny czy koncertu kolęd. Mały muzyczny akcent z zespołem SING SING zwieńczył także spot promocyjny z okazji 30-lecia CKiS.

Krótkie hasło „Mikrofon on!” szybko wychwycili ci, dla których śpiewanie jest radosną pasją i licznie dołączyli do nas w ostatni poniedziałek karnawału. Sala teatralna Pałacyku „Sokół” rozbrzmiała znanymi, polskimi szlagierami z list przebojów kilku ostatnich dekad. Nie trzeba było długo czekać, aby znaleźli się chętni każdej płci i wieku do zmierzenia się oko w oko z tekstem wybranego utworu. Muzykę można było wybrać zarówno z linią melodyczną, jak i profesjonalną ścieżkę dźwiękową. Odnosi się wrażenie, że wybory podkładu z linią melodyczną padały tylko na początku wieczoru. Im dłużej rozśpiewywała się sala, tym mocniejsza była ekspresja, zaangażowanie, spontaniczność i wtórowanie „przystolikowych” chórków. Spotkanie poprowadziła Cecylia Biel, a asystował Jej Łukasz Pierożek, aktor Teatru Maska. Wyśmienicie sprawdzili się nie tylko w roli konferansjerów, ale i czynnie zaangażowali się we wspólne śpiewanie. Wspaniałe trio stworzyli z Małgosią Szybisty, członkinią Zespołu Tanto i instruktorką najmłodszych podopiecznych w zespołach Mini Mini TANTO i Mini Tanto. Wśród śpiewających znalazły się małe dzieci, które nie potrzebowały ekranu z tekstem, bo świetnie znały na pamięć swoje ulubione hity; pan z Brzeska, który melorecytował, jazzował i wydawał dźwięki karateki wcielając się we Franka Kimono; pani, która wpadła zaraz po szpitalnym dyżurze, by zaśpiewać choć jedną piosenkę… to był prawdziwie cudowny, radosny, przepełniony piosenką wieczór. Wierzymy, że wspólne karaoke na stałe wpiszemy w afisz naszych kulturalnych spotkań, zachęceni Państwa zaangażowaniem i inicjatywą wodzącego prym gospodarza – zespołu SING SING – nie będziemy czekać do kolejnych „ostatków”.

Szczególne podziękowania dla wszystkich Pań z zespołu SING SING: Agnieszki Stec, Iwony Słowik-Politowicz, Anny Wcisło, Anny Grajny, Joli Siwak, Izy Dudek, Haliny Pawlak, Renaty Walendzewicz i Doroty Bal za muzyczną aranżację wieczoru, a także pyszne, samodzielnie upieczone słodkości.

Fotogaleria autorstwa Katarzyny Skrzybalskiej poniżej:

karaoke-133

Marta Tyrpa

KK

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl