Kiermasz świąteczny i Zagroda Świętego Mikołaja, czyli „IDĄ ŚWIĘTA”!

Rynek w Skawinie
17/12/2023

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”,

który jest dla nas wyjątkowy, bo pełen magicznych wzruszeń, spędzonych w gronie najbliższych. W zaciszu ciepła domowego, przy melodyjnie płynących dźwiękach kolęd i pastorałek, wśród blasku świec i lampek na pięknie przystrojonych choinkach. Gdzie unosi się zapach igliwia i potraw świątecznych i przygotowujemy się na spotkanie z drugim człowiekiem.

Gwar i radość krzątających się domowników niepodważalnie świadczą o tym, że „IDĄ ŚWIĘTA”!

Zanim odświętnie przyodziani zasiądziecie do wigilijnego stołu, by podzielić się dobrym słowem i opłatkiem, chcemy tradycyjnie zaprosić Was na Kiermasz Świąteczny, by razem cieszyć się nadchodzącą chwilą i wspólnie „nastroić się” na ten wyjątkowy czas.

W niedzielę 17 grudnia w godzinach od 10.00 do 18.00 wraz z lokalnymi przedsiębiorcami, przedstawicielami szkół,  przedszkoli, stowarzyszeń i innych organizacji pozarządowych przyciągniemy Was na Skawiński Rynek pachnącymi wypiekami i potrawami, olśnimy  światełkami i zauroczymy dekoracjami – zarówno tymi drobnymi, które upiększą Wasze domostwa, jak i takimi, które sprawią, że Rynek w tym dniu nabierze świątecznych rumieńców.

Niepowtarzalną  atrakcją w tym dniu będzie obecność bajkowej Zagrody Świętego Mikołaja, a w niej prawdziwych reniferów i elfów, które będą umilać nam czas tworząc magiczną atmosferę. Do Zagrody zapraszamy w godzinach 12.00 – 17.00.

Ponadto: warsztaty dla najmłodszych, zabawy i animacje „Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja”, zimowe kino plenerowe.

Zapraszamy do udziału w kiermaszu świątecznym szkoły, przedszkola, stowarzyszenia oraz lokalnych wytwórców. Zgłoszenia chęci uczestnictwa przyjmujemy drogą mailową na adres: monika.fliszewska@ckis.pl w terminie do dnia 4 grudnia br. Wszystkim chętnym Wystawcom zapewniamy namiot i stół niezbędny do wyposażenia stoiska. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Niech to spotkanie stanie się wyjątkowe, bo z WASZYM UDZIAŁEM.

 

Monika Fliszewska

(AZG)

Rynek w Skawinie