Kierunek – Antypody, czyli opowieści z krańców świata

Pałacyk "Sokół"
Skawina
18/11/2022

To było najbardziej słoneczne spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności – nie tylko z powodu szerokości geograficznej, ale i samej prowadzącej. Hania Zieleźnik-Rybak to jedna z najbardziej promiennych osób, które odwiedziły Pałacyk „Sokół” w trakcie swojej wiecznej podróży dookoła świata. Wybrawszy się na przysłowiowe „dwa lata wakacji” (jak u Verne’a) z kierunkiem docelowym Nowa Zelandia – nie przestała podróżować przez kolejny rok, poznawszy wszystkie (a przynajmniej większość) smaki świata.

Pod jej kierunkiem wybraliśmy się na Antypody, które nie bez kozery są postawione na głowie. Lato w zimie, zima w lecie, ptaki nieloty, koale nie-misie, wojownicze psy walczące w krokodylami, boksujące kangury i autochtoni znający historę PRL-u. Do tego jednak: mistyczne dźwięki aborygeńskich didgeridoo, czerwona święta góra Uluru, gejzery na plażach Nowej Zelandii i jej niewiarygodne krajobrazy. To wszystko okraszone pełnymi humoru opowieściami z doświadczeń niedoświadczonych (wtedy) podróżników z Polski.

Kto nie zdążył na spotkanie, tego zapraszamy na bloga Hani: HiHa.pl, gdzie znajdziecie mnóstwo wrażeń i osobistych doświadczeń Autorki z każdego niemal zakątka globu.

Dziękujemy za wspólny wieczór i do zobaczenia na kolejnym slajdowisku.

Galeria ze spotkania „Autostopem na koniec świata” autorstwa Jarosława Karasińskiego.

Joanna Kurpiel

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl