Kolory jesieni w medalach!

inna lokalizacja
12/10/2020

12/11/2020

Międzynarodowy Turniej Crossmintona, który odbył się 9 i 10 października w hali sportowej w Brzeszczach zgromadził na stracie 60 zawodników, wśród nich reprezentantów sekcji crossmintona CKiS Skawina. Zawodnicy stoczyli zaciekłe mecze z rywalami, walcząc nie tylko o punkty do międzynarodowego rankingu, ale również o pamiątkowe puchary i medale. Nasi Juniorzy po raz kolejny spisali się świetnie, a relacja z przebiegu turnieju okiem trenerki Gabija Jančunska, poniżej.

„W najmłodszej kategorii U12 Open złoto wywalczył Oskar Sonik, na 3- cim miejscu znalazł się Piotr Kochana, który zagrał wręcz koncertowo we wszystkich meczach. Szczególne gratulacje należą się także Idze Kowalec, która pierwszy raz startowała w turnieju tej rangi i od razu została wrzucona na głęboką wodę. Jako jedyna dziewczynka musiała się zmierzyć z bardziej doświadczonymi chłopcami z tej grupy wiekowej. Pomimo tego odważnie stanęła z nimi do walki szlifując w ten sposób swoje dotychczas nabyte umiejętności a zdobyte doświadczenie wykorzysta w kolejnych rywalizacjach turniejowych.

Kategoria U14 Female została wygrana przez Alicję Gorczycę. Jest to zawodniczka z młodszej kategorii, ale postanowiła wypróbować swoje siły w U14 i była nie do pokonania przez starsze rywalki. Podziwiałam zaparcie i chęć walki naszej Ali.

W kategorii U 14 Male 2 miejsce zdobył Kamil Jančunski, 3 miejsce podzieli Grzegorz Sochan i Bartosz Śmiech. To były ciężkie i bardzo wyczerpujące mecze, naszym zawodnikom należą się wielkie brawa.

Najstarsza kategoria juniorów, czyli U18 Male została zdobyta przez: 1 miejsce Adrian Jančunski, 2 miejsce Maciej Janczak.

W kategorii deblowej U18 Junior startowała nasza jedna para – Piotr Kochana/Oskar Sonik. Chłopcy przywieźli do Skawiny brązowe medale.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i za super zaangażowanie się do „walki” o medale.”