Kolumbia – nie tylko kawa i koka

Pałacyk "Sokół"
Skawina
26/10/2018

Skawina ma to „coś”, co wyzwala energię do działania, odwagę i aktywność. Co sprawia, że pakujemy plecak, zatrzaskujemy za sobą drzwi i ruszamy w fascynujące nieznane. Że jesteśmy gotowi przekraczać bariery, własne ograniczenia i pokonywać kolejne przeszkody na drodze do CELU. Nic dziwnego, że mieszka tu tak wielu ludzi z pasją. Jednym z nich jest Kamil Kozłowski.

Po raz kolejny w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności gościliśmy „swojego człowieka”, który spełnia marzenia i nie boi się stawiać czoła przeciwnościom. Jednak w jego działaniach nie ma zbędnej młodzieńczej brawury i stawiania wszystkiego na jedna kartę. Wybierając się do Kolumbii przeprowadził dokładny research. Opierał się na wiedzy i doświadczeniu lokalnych mieszkańców. Nie zapuszczał się w rejony, z których mógł już nie wrócić żywy. Nie konfrontował się z Indianami, nie zaglądał do zakazanych dzielnic. Nuda? Przeciwnie.

Kamil Kozłowski zrealizował swój zamierzony precyzyjny plan samotnego wejścia na kolumbijskie lodowce. Przeszedł przez zamglony szlak w dżungli i bagniste paramo, przejechał ciężarówką z mlekiem przez trakt zwany drogą. Gościł na farmach, sprawiających wrażenie prowizorycznego obozowiska, wśród ludzi martwiących się o niego nie mniej niż własna rodzina. Zwiedził plantację kawy. Nawiązał przyjaźnie i bezcenne kontakty. Zdobył wiedzę i doświadczenie. I odczarował nam Kolumbię. Bo choć na zawsze skażona wizerunkiem narcos, gangami z Medellin, sicarios – młodocianych morderców, to nadal piękny kraj z ogromnym potencjałem, który powoli próbuje się odbudować po wieloletniej wojnie domowej.

Kamil nie tylko obdarował nas fascynującą opowieścią o ludziach i ich życiu codziennym, ale także podzielił się z nami prezentem – oryginalnym ponczem kolumbijskim, które przekazał na licytację podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz zapraszamy wszystkich do aktywnego w nim udziału 13 stycznia 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Wyprawy Kamila Kozłowskiego wspiera Gmina Skawina.

 

Fotogaleria: https://www.flickr.com/

Joanna Kurpiel

(JK)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl