Koncert kolęd i pastorałek z zespołami Tanto, Mini Tanto i Sing Sing

inna lokalizacja
22/01/2022

Mimo braku śniegu i zimowego nastroju, bo natura płata figla przywołując swą aurą raczej wczesną wiosnę… nadal trwamy, w tak lubianym kolędowym klimacie, w poświacie świecących choinek i świątecznych ozdób. Dlatego mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w sobotę, 22 stycznia o godzinie 19.00 w Kościele pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.

Usłyszymy aż trzy zespoły: Tanto, Mini Tanto i Sing Sing, wszystkie reprezentują Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Dwa pierwsze wymienione, które od kilku lat prowadzi Katarzyna Szybisty mają na swoim koncie wiele koncertów, festiwali, nagród i wyróżnień. Wielokrotnie mieliśmy okazję je usłyszeć na różnych uroczystościach okazjonalnych, patriotycznych, koncertach w Pałacyku „Sokół”, recitalach na Skawińskim Rynku, a nawet, z racji obostrzeń pandemicznych, także w formie koncertów on-line. Z kolei zespół Sing Sing, mimo iż to nowo powstała forma artystyczna, tworzą wokalistki „w wieku eleganckim”, mające bogate doświadczenie sceniczne. Wiele z nich przez lata śpiewało choćby w Chórze Kameralnym „Cantica”. Sing Sing rozwija swe wokalne talenty pod skrzydłami Cecylii Biel, instruktorki wokalnej, aktorki Teatru MASKA i wokalistki zespołu Tanto.

Podczas koncertu usłyszymy kilka znanych kolęd i pastorałek w nowych aranżacjach. W pierwszej części koncertu będą rozbrzmiewać bardziej ludowe kompozycje. Usłyszymy między innymi: „Pastorałkę od serca do ucha”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Z narodzenia Pana”, „Gwiazda gore” czy „Anieli na niebie śpiewają”. Druga część koncertu to głównie solowe występy solistek zespołu Tanto, usłyszymy Cecylię Biel w „Kolędzie Józefa”, Małgorzatę Szybisty w utworze „Uciekali”, a Julię Dąbrowską z Mini Tanto w pięknej, nastrojowej kompozycji „Noel”. Świąteczną piosenkę a capella „God rest ye merry gentlemen” usłyszymy we wspólnym wykonaniu zespołów Tanto i Mini Tanto. Z kolei „Zaśnij Dziecino” i „Gore gwiazda” zaśpiewa nam zespół Sing Sing.

Zapraszamy Państwa serdecznie! Wierzymy, że koncert wyda się Państwu za krótki 🙂  Do zobaczenia!

 

Koncert Kolęd i Pastorałek
w wykonaniu zespołów Tanto, Mini Tanto, Sing Sing
Kościół pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
22 stycznia, godzina 19.00

Wstęp wolny!

Jeśli ktoś z Państwa nie może fizycznie uczestniczyć w koncercie, zapraszamy na transmisję online na nasz profil FB.

 

UWAGA! W trosce o Państwa zdrowie, zwracamy się z prośbą do uczestników koncertu o zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa podczas wydarzenia.

Dla naszego wspólnego dobra, prosimy o stosowanie formuły #DDM:

  • mieć nałożoną maseczkę zasłaniającą usta i nos,
  • zdezynfekować ręce przed wejściem,
  • zachować bezpieczną odległość.

Prosimy o przestrzeganie zasad, abyśmy w sposób bezpieczny i odpowiedzialny mogli się cieszyć kulturalnymi uniesieniami.

Marta Tyrpa

(AZG)

 

 

inna lokalizacja