Koncert OD „Sygnał” i sekcji wokalnej CKiS

Dwór Dzieduszyckich
Radziszów
27/01/2019

Zapraszamy Państwa serdecznie na koncert kolęd tradycyjnych i piosenek świątecznych w wykonaniu Orkiestry Dętej „Sygnał” z Radziszowa, wzbogacony występem uczestników sekcji wokalnej działającej przy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Orkiestra Dęta ”SYGNAŁ” – powstała w 1950 r. z inicjatywy mieszkańców Radziszowa panów: Józefa Florka , Albina Pająka i Piotra Pająka. Pierwszym kapelmistrzem, który podjął się trudu tworzenia orkiestry z samych amatorów, był P. Aleksander Remiszewski. Orkiestra, działając przy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, bardzo aktywnie bierze udział w życiu środowiska lokalnego, stanowiąc oprawę muzyczną uroczystości państwowych i kościelnych. Uczestniczy również w życiu społecznym i kulturalnym Miasta i Gminy Skawina. W swoim repertuarze posiada muzykę marszową, poważną, filmową, rozrywkową oraz hity z list przebojów, jak również pieśni kościelne i kolędy. Rok 2018 był dla zespołu pracowity, ze względu na ilość przedsięwzięć w których brała udział m. in.: wydanie płyty z utworami patriotycznymi z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Noc Muzeów 2018 w Krakowie, reprezentowanie powiatu krakowskiego – wizyta w Kirchheim w powiecie monachijskim na zaproszenie organizatorów tradycyjnego Dnia Muzyki Dętej, występ na XX Dożynkach Województwa Małopolskiego w Radziszowie, wyróżnienie na XX Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach. Obecnie Kapelmistrzem jest Pan Bartosz Gacia.

Sekcja wokalna działająca przy CKiS w Skawinie – ćwiczy pod okiem instruktora Pani Katarzyny Szybisty. Talent naszych podopiecznych jest często zauważany na przeglądach i festiwalach, w których wokaliści biorą udział. Z sukcesami uczestniczyli w: Festiwalu Piosenki „O złoty klucz Powiatu Krakowskiego” w Baranówce, Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolędować Małemu” w Zatorze oraz Konkursie kolęd „Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy”. Grupa uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym Miasta i Gminy Skawina, dając występy podczas uroczystości państwowych i kościelnych oraz imprez organizowanych przez CKiS w Skawinie.

Zapowiada się ciekawy wieczór, na którym nie zabraknie wrażeń!

27 stycznia 2019 r. (niedziela), godz. 18.00, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

Wstęp wolny.  Zapraszamy!

Anna Wrzoszczyk

/IN/

Dwór Dzieduszyckich

ul. Szkolna 4, 32-052
Radziszów,

12 256 31 18