Koncert Orkiestry Dętej „SYGNAŁ”

Dwór Dzieduszyckich
Radziszów
08/12/2019

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „SYGNAŁ” z Radziszowa mają zaszczyt zaprosić na koncert Orkiestry Dętej „SYGNAŁ” z Radziszowa. Występy Orkiestry zazwyczaj związane są z oficjalnymi uroczystościami państwowymi i kościelnymi. Podczas grudniowego koncertu zespół zaprezentuje się w całkiem innej odsłonie. Usłyszymy utwory muzyki rozrywkowej, marsze oraz kwartet perkusyjny. Wydarzenie odbędzie się w pięknej scenerii sali kominkowej Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie, specjalnie doświetlonej na potrzeby występu. Dodatkową atrakcją będzie krótki występ kabaretowy w wykonaniu członków „SYGNAŁ”-u.

Koncert Orkiestry jest zwieńczeniem projektu „Małopolskie Orkiestry Dęte 2019” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „SYGNAŁ”, we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Cieszymy się, że zespół poszerza swój repertuar i pomimo swoich prawie 70 lat, jest ciągle młody duchem.

Orkiestra Dęta ”SYGNAŁ” – powstała w 1950 r. z inicjatywy mieszkańców Radziszowa, panów: Józefa Florka , Albina Pająka i Piotra Pająka. Pierwszym kapelmistrzem, który podjął się trudu tworzenia orkiestry z samych amatorów, był p. Aleksander Remiszewski. Orkiestra, działając przy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, bardzo aktywnie bierze udział w życiu środowiska lokalnego, przygotowując oprawę muzyczną uroczystości państwowych i kościelnych. Uczestniczy również w życiu społecznym i kulturalnym Miasta i Gminy Skawina. W swoim repertuarze ma muzykę marszową, poważną, filmową, rozrywkową oraz hity z list przebojów, jak również pieśni kościelne i kolędy. Rok 2018 był dla zespołu pracowity, ze względu na ilość przedsięwzięć w których brała udział m. in.: wydanie płyty z utworami patriotycznymi z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Noc Muzeów 2018 w Krakowie, reprezentowanie powiatu krakowskiego – wizyta w Kirchheim w powiecie monachijskim na zaproszenie organizatorów tradycyjnego Dnia Muzyki Dętej, występ na XX Dożynkach Województwa Małopolskiego w Radziszowie, wyróżnienie na XX Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach. W 2019, dzięki staraniom członków Orkiestry, powstało STOWARZYSZENIE INICJATYW KULTURALNYCH „SYGNAŁ” Z RADZISZOWA. Dało to możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych na doposażenie i rozwój zespołu. Stowarzyszenie ma swoim koncie dwa projekty zakończone sukcesem tj. FIO Małopolska Lokalnie – Północ oraz Małopolskie Orkiestry Dęte 2019. Obecnie Kapelmistrzem jest Pan Ernest Heksel.

 

8 grudnia 2019 (niedziela) godz. 18.00, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

Wstęp wolny! Zapraszamy!

 

Anna Wrzoszczyk

(AR)

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

 

Dwór Dzieduszyckich

ul. Szkolna 4, 32-052
Radziszów,

12 256 31 18