Koncert zespołu Kraków Street Band w Skawinie

Pałacyk "Sokół"
Skawina
26/11/2022

Jubileuszowy rok obfitował w wiele ciekawych propozycji i chociaż zbliża się już do końca, my nie zwalniamy tempa. Tym razem mamy niespodziankę dla miłośników folku, jazzu i bluesa. W ostatnią sobotę listopada będziemy gościć na skawińskiej scenie muzycznej grupę, która w ekspresowym tempie stała się wizytówką Krakowa ale też polskiej sceny muzycznej. Cieszymy się, że w napiętym festiwalowym i koncertowym grafiku zespołu Kraków Street Band znalazła się Skawina. Wiemy, że nie musimy Was przekonywać do przyjścia 😉

Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na krakowskim Rynku. Spontaniczne granie na ulicy przyczyniło się do powstania pomysłu wydania pierwszej, wspólnej płyty. Debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej – wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto „Polak Potrafi”, dzięki którym w miesiąc uzbierano 170% planowanego budżetu! A to był dopiero początek… Zespół dostał się do finału programu „Must Be The Music”, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym etapie. W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” oraz „Zespół Roku 2015”. Kolejny rok, to kolejna płyta, tym razem bardzo wyjątkowa – album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką – Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego świata.
W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Hell (Norwegia). Chwilę później, poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za „Wokalistę Roku 2017”, a Tomek Kruk otrzymał tytuł „Gitarzysty Roku 2017” według czytelników czasopisma „Twój Blues”.
W styczniu 2019 roku  płyta pt. „Going Away” otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country. (źródło: https://krakowstreetband.com/)

Skład zespołu:

ŁUKASZ WIŚNIEWSKI śpiew / harmonijka / gitara akustyczna

TOMEK KRUK gitara Dobro / gitara elektryczna

JACEK DŁUGOSZ gitara akustyczna / gitara elektryczna

ADAM PARTYKA perkusja

MIŁOSZ SKWIRUT kontrabas

KRZYSZTOF CHLIPAŁA saksofon

RADEK MOSUREK trąbka

KRZYSZTOF MURAWSKI realizator

Zapraszamy 26 listopada 2022 r. (sobota), godz. 19:00 do Pałacyku „Sokół” na prawdziwą muzyczną ucztę.

Bilety do nabycia od 28 października 2022 r. w cenie 80 zł od osoby, a w dniu koncertu w cenie 100 zł od osoby:

  • w Kasie Głównej CKiS (Basen Camena – 1 piętro) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 (płatność kartą lub gotówką lub voucherem);
  • w Kasie Basenu Camena (parter) – od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 15:00 do 21:30 (płatność kartą, gotówką lub voucherem);
  • w Pałacyku „Sokół” w dniu koncertu, od godz. 18.00-19.00 (płatność gotówką lub kartą).

 

Zachęcamy do zapoznania się ze schematem widowni poniżej. Na czerwono zostały oznaczone miejsca już sprzedane. Obraz przedstawia stan z 24 listopada 2022. Aktualne informacje dostępne pod numerem telefonu 12 276 24 12 w. 30 lub w kasach CKiS.

Czekamy na wszystkich wiernych fanów zespołu Kraków Street Band ale też osoby, które chcą poznać magię występów tej krakowskiej grupy.

Do zobaczenia!

Anna Wrzoszczyk

/IN/

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl