Koncert „Życie Jana Pawła II pisane muzyką na dwa tenory”

różne lokalizacje
18/05/2020

Już w najbliższy poniedziałek, 18 maja, w 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka, o godzinie 19.30 zapraszamy na wyjątkowy koncert pt. „Życie Jana Pawła II pisane muzyką na dwa tenory”. Bliskie sercu Karola Wojtyły utwory wykona znany skawińskiej publiczności duet tenorów: Robert Budzyń i Andrzej Bober.

Na setne urodziny Ojca Świętego Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowywało szereg wydarzeń. Planowany był, między innymi, uroczysty koncert znakomitej piosenkarki Eleni. Niestety pandemia koronawirusa uniemożliwiła nam realizację większości przedsięwzięć. Mając jednak na uwadze, jak ważny dla nas wszystkich Polaków, w tym mieszkańców Skawiny, jest jubileusz urodzin Papieża Polaka, CKiS przygotowało propozycje pełne sentymentalnych wspomnień związanych z zatrzymaniem się 19 sierpnia 2002 r. Jana Pawła II w Skawinie.

Zdecydowaliśmy się również na organizację krótkiego koncertu on-line. Koncert będzie transmitowany 18 maja o godzinie 19.30 w grupie CKiS LIVE na naszym profilu Facebook. Usłyszymy ulubione utwory Jana Pawła II w wykonaniu absolwenta Akademii Muzycznej, Roberta Budzynia i autora Hymnu Skawiny, pracownika CKiS – Andrzeja Bobera.

Muzycy grają i śpiewają razem już od 17 lat. W ich repertuarze znajdują się pieśni patriotyczne, kolędy i pastorałki, a także piosenki papieskie. Na okoliczność zatrzymania się Jana Pawła II w Skawinie w 2002 r. Robert Budzyń stworzył dedykowaną płytę zatytułowaną „Słowiańska dusza”, którą podarował Ojcu Świętemu. Podczas koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć tytułową pieśń właśnie z tej płyty.

Zapraszamy do wspólnego świętowania #razemaleosobno…

 

Nie wiesz jak dołączyć do grupy CKiS LIVE ? Obejrzyj krótki film instruktażowy: https://bit.ly/2LwUjYE

 

(AZG)

 

różne lokalizacje