„Koncert Życzeń” jak przed laty

online
08/03/2021

31/03/2021

Dekoracje, stroje, charakterystyczna stylizacja prowadzących, repertuar, a nawet sposób montażu. To wszystko sprawiło, że mogliśmy przenieść się w lata 80. i przypomnieć sobie popularne wówczas telewizyjne „Koncerty Życzeń”, a przy tym miło i niebanalnie uczcić Dzień Kobiet.

Na całość koncertu złożyły się przesłane wcześniej do nas muzyczne dedykacje dla żon, mam, sióstr i przyjaciółek oraz klimatyczne teledyski takich przebojów jak: „Najwięcej witaminy”, „Parostatek”, „Chodź, pomaluj mój świat”, „Aleją gwiazd” czy „Kawiarenki”. W rolę gospodarzy koncertu doskonale wcielili się aktorzy Teatru Maska: Wiktoria Zielińska i Marek Andruszczyszyn, kreując postaci na wzór wybitnych osobowości szklanego ekranu – Krystyny Loski, Bogumiły Wander czy Jana Suzina. Wyjątkowy obrazek muzycznych pocztówek powstał za sprawą artystów z zespołu Tanto i Teatru Maska. Niebagatelną rolę w muzycznej kreacji odegrał też urokliwy chórek złożony z wokalistek i wokalisty z zespołu MiniTanto. Nie sposób nie wspomnieć o odpowiedniej charakteryzacji i kostiumach, za które odpowiedzialna była Marta Tyrpa, a także o misternej scenografii przygotowanej przez Katarzynę Szybisty i Martę Tyrpę. Obie Panie podjęły się reżyserii całego wydarzenia, czuwając również wraz z Piotrem Kmitą nad montażem i zdjęciami. Rewelacyjna gra świateł to zasługa Andrzeja Kajniaka i Katarzyny Szybisty, a realizacja dźwięku to dzieło Stanisława Calika, Oskara Racułta i Małgorzaty Szybisty. Specjalne podziękowania należą się Markowi Jaroszowi za udostępnienie swoich obrazów podczas realizacji teledysku do piosenki „Chodź, pomaluj mój świat”.

Mamy nadzieję, że muzyczne podarunki przypadły Paniom do gustu, a wieczór należał do miłych i relaksujących. Zachęcamy do powracania do naszego koncertu nie tylko we wspomnieniach, ale również w rzeczywistości. Można go ponownie obejrzeć na naszym kanale YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=sUq7V052USk

„Koncert Życzeń” na Dzień Kobiet (Premiera: 8.03.2021 r., godz. 18.00)

WYSTĄPILI:

Zespół TANTO i Aktorzy Teatru MASKA
Marek Andruszczyszyn
Karolina Głowacz
Beata Kołodziej
Krzysztof Kowalczyk
Julia Krzywoń
Tomasz Okarmus
Łukasz Pierożek
Małgorzata Szybisty
Joanna Wsołek
Cecylia Wyroba
Wiktoria Zielińska

CHÓRKI – MINI TANTO
Julia Dąbrowska, Aniela Mądra
Daria Nowak, Mateusz Pierożek
Hanna Sajdak

GOŚCINNIE
Anna Pierożek
Emilia Woźniczka

REŻYSERIA
Katarzyna Szybisty
Marta Tyrpa

SCENOGRAFIA
Katarzyna Szybisty
Marta Tyrpa

CHARAKTERYZACJA I KOSTIUMY
Marta Tyrpa

MONTAŻ I ZDJĘCIA
Piotr Kmita
Katarzyna Szybisty
Marta Tyrpa

REALIZACJA DŹWIĘKU
Stanisław Calik
Oskar Racułt
Małgorzata Szybisty

ŚWIATŁA
Andrzej Kajniak
Katarzyna Szybisty

 

Anna Zając-Gut

online