Koronawirus – raporty ze świata tematem spotkań III edycji „Żyj świadomie”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
23/10/2020

Zapraszamy serdecznie na kolejną, trzecią już edycję wykładów i prelekcji w ramach cyklu „Żyj Świadomie”, zainicjowanego przez dr Mirosławę Ciarkę-Golonkę.  Podczas pierwszej edycji, odbywającej się pod hasłem „Teraz Zdrowie” pokazaliśmy, jak ważna dla utrzymania zdrowia jest profilaktyka, racjonalna dieta, dobre nawyki, pozytywne nastawienie do życia, swojego ciała, czy suplementacja. Poruszaliśmy trudny i napawający lękiem temat nowotworów. Rozmawialiśmy o tym, jak się przed nimi uchronić i jak radzić sobie w sytuacji, gdy już pojawią się w życiu naszym, czy naszych bliskich.  Jedno ze spotkań poświęciliśmy tematowi najbardziej znanej choroby odkleszczowej, jaką jest borelioza, inne – niezwykle ciekawe – tajemnicom łąkowych roślin, przynoszących ulgę w wielu dolegliwościach.

Drugi cykl spotkań zatytułowaliśmy „Biologa życia”. Podczas wykładów dowiedzieliśmy się o naprotechnologii –  ratunku wielu małżeństw, wadze pierwiastków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ciała ludzkiego i umysłu, roli tlenu w rekonwalescencji, czy suplementacji – której stosowanie budzi tak wiele kontrowersji.

Podczas wykładów gościliśmy wielu wybitnych znawców z zakresu zielarstwa – fitoterapii, hirudoterapii, medycyny zintegrowanej, onkologii czy dietetyki.

Trzeci cykl planowaliśmy poświęcić „Energii życia”, ale temat ten wyparło zagadnienie najbardziej aktualne i wzbudzające lęk – pandemia koronawirusa.  Spotkania tego cyklu nie będą miały charakteru typowego wykładu, będą raportem dotyczącym obecnego stan wiedzy na temat zakażeń SARS-CoV2 w oparciu o merytoryczne wiadomości medyczne pochodzące z Polski i innych krajów Europy i świata. Na pierwszym spotkaniu omówimy  charakterystykę zakażeń w Polsce w oparciu o obserwacje, analizę przypadków klinicznych, badania i opinie dokonane przez rodzime autorytety medyczne – specyfika tego schorzenia jest bowiem w pewnym stopniu zróżnicowana regionalnie. W oparciu o te informacje prowadząca spotkanie dr Mirosława Ciarka-Golonka podane autorskie zalecenia dotyczące postępowania profilaktycznego w zakresie budowania odporności, również przeciwko tej chorobie. Podczas kolejnych spotkań omówimy kolejno sytuację w innych krajach: w USA, Włoszech, Chinach i Hiszpanii.

 

Ważna informacja dla wszystkich wybierających się do nas na pierwszy wykład. Zmieniamy dzień tygodnia naszych spotkań – zamiast, jak dotychczas, w poniedziałki, będą odbywać się w piątki, zatem na pierwsze spotkanie zapraszamy  23 października na godzinę 18.00. W związku z obostrzeniami i ograniczoną liczba miejsc, prosimy o dokonanie rezerwacji poprzez wiadomość sms wysłana na numer +48 784 031 284. Potwierdzeniem rezerwacji będzie wiadomość zwrotna od CKiS. Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu osobiście, zapraszamy do śledzenia go „na żywo” podczas transmisji on-line, którą przeprowadzimy w grupie CKiS LIVE na naszym profilu Facebook.

Zachęcamy do odwiedzenia nas 23 października w sali teatralnej lub oglądania nas w sieci. Startujemy o godzinie 18.00. Do zobaczenia!

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl