Kreatywnie i twórczo w ramach x Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Borek Szlachecki
Jaśkowice
12/05/2023

14/05/2023

W ten weekend odbyły się spotkania w ramach X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprosiło na koncert zespołu TANTO oraz warsztaty kreatywne z Moniką Fliszewską. Wydarzenia odbyły się w odnowionym Domu Ludowym w Jaśkowicach oraz w Centrum Aktywności Kulturalnej w Borku Szlacheckim.

Warsztaty kreatywne – Dom Ludowy w Jaśkowicach

12 maja, w piątek o godzinie 17.00 odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży zatytułowane „Prezent na Dzień Mamy – mamy!”. Warsztaty kreatywne zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym razem dwudziestu uczestników przygotowało prezent dla mamy, stworzony na bazie ramki na zdjęcia. Na warsztatach widać było ogrom kreatywności, który tkwi w młodych ludziach. W pracach dzieci wykorzystały różnego rodzaju materiały plastyczne, dekoracyjne oraz tekstylia, dzięki czemu powstały oryginalne prezenty, które uczestnicy zabrali ze sobą do domu. Serdecznie dziękujemy za wasza aktywność.

 

Koncert zespołu TANTO – CAK w Borku Szlacheckim

Z kolei w niedzielę, 14 maja o godzinie 18.30, odbył się  koncert zespołu Tanto „Przypływy”, w ramach którego usłyszeliśmy nowatorskie, odważne, wielogłosowe aranżacje przebojów – zarówno tych nowych, jak i tych zawsze na czasie. Koncert zdecydowanie wywołał we mnie wiele emocji skłaniających do refleksji. Ciekawe aranżacje, zdolni młodzi ludzie wywarli na widzach ogromne wrażenie. Jestem dumna, że mamy w swojej społeczności takich artystów.
 W repertuarze pojawiły się utwory, takie jak: „Co mi Panie dasz”, „4:30”, „Kochana” czy „Lovely”.

 

Podczas warsztatów i koncertu panowała przyjazna atmosfera pełna otwartości. Uczestnicy wychodzili bardzo zadowoleni, nawet wzruszeni. Dodatkowa atrakcją okazały się gadżety X Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które zdecydowanie dopełniły spotkania.

 

Agnieszka Kupczyk

(AZG)

Borek SzlacheckiJaśkowice


małopolskie