Król Maciuś w Teatrze Dzieciom

Pałacyk "Sokół"
Skawina
14/02/2022

Spektakl „Król Maciuś” powstał na motywach książki „Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka. Jest to historia małego chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie bajki dzieci przekonają się, że dorosłość nie jest taka beztroska jak nam się wydaje. Wcale nie można robić wyłącznie tego co się chce, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie czy radzić się. Trzeba pamiętać, że wszystko co robimy, niesie za sobą jakieś konsekwencje, także dla innych. Przedstawienie przepełnione humorem i zachętą do wspólnego działania i rozwiązywania problemów. Poprzez zabawę uczy rzeczy ważnych i przekonuje, że wspólnie, dzięki połączeniu sił, można zdziałać naprawdę wiele.

Znamy już  grupę O! Teatr i możemy zagwarantować, że nie ominie naszej widowni „dopowiadanie” nowej historii do toczącego się na scenie biegu wydarzeń. Gwarantujemy doskonałą, żywiołową interakcję z dziećmi, którą stworzy sprawdzony już duet wyśmienitych aktorów, a ci mimo spontanicznych i żywiołowych reakcji widza, utrzymają przedstawienie na właściwych torach.

Zapraszamy wszystkich widzów w mądry świat Króla Maciusia w drugi poniedziałek lutego. Spektakl wyśmienicie połączy plan mieszany, w którym perfekcyjnie stworzone na potrzeby spektaklu lalki, animowane przez dwóch aktorów wykreują wiele postaci z otoczenia Maciusia: jego kolegę Felka, ministrów, dziennikarza i konkurenta Maciusia – złowrogiego króla. Mimo, że jest to spektakl dla dzieci, to mądrości z niego może wynieść każdy widz bez względu na metrykę… Zapraszamy!

Spotykamy się w walentynkowe popołudnie, 14 lutego o godzinie 17.30.
Sala teatralna w Pałacyku „Sokół”. Liczba miejsc ograniczona!

Bilety w cenie: ulgowy 15 zł (obowiązuje dzieci od 2 roku życia), normalny 20 zł, do nabycia w:

1) w kasie głównej CKiS (Basen Camena – 1 piętro) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 (gotówką),
2) w kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 7:00 do 21:00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
3) w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem – tylko w przypadku dostępnych biletów.

[Aktualizacja | 11.02.2022] Limit 30% biletów dla osób niezaszczepionych został wyprzedany. Bilety mogą zakupić tylko osoby posiadające Unijny Certyfikat Covid. W związku z powyższym nie będzie prowadzonej sprzedaży przed spektaklem w Pałacyku „Sokół”.

UWAGA! Spektakl realizowany będzie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, a widzowie będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką.

W związku z odgórnymi obostrzeniami obowiązują ograniczenia ilości osób na widowni, tj. 30% pełnego obłożenia sali. Do limitu nie wlicza się zaszczepionych przeciwko Covid- 19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID (do okazania z kodem QR organizatorom w dniu wydarzenia)
  • zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 na podstawie pozytywnego wyniku testu antygenowego;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku nieokazania wskazanych dokumentów, organizator ma prawo odmówić obsługi.
Limit może ulec zmianie w wyniku wprowadzenia nowych rozporządzeń dla organizatorów imprez kulturalnych.

W związku z powyższym, dozwolony przepisami limit miejsc dla niezaszczepionych przeznaczamy W PEŁNI dla naszych małych widzów, do których kierowany jest spektakl. Dzieciom mogą towarzyszyć na widowni TYLKO osoby zaszczepione, za okazaniem Unijnego Certyfikatu Covid, posiadającego kod QR w wersji papierowej lub elektronicznej.

Wszystkich widzów obowiązuje przedłożenie ważnego, podpisanego oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika wydarzenia kulturalnego przed wejściem na spektakl.

 

Marta Tyrpa

(AZG)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl